GTX 1660 Super alınır mı?

Onun 3 fanlı olmasına bakıp direkt düz mantık kurmayın :) Neredeyse 2 fanlı Gaming X ile aynı soğutmayı sağlıyorlar. Bir kere Gaming X prestij serisidir ve silicon lottery denen bir şey var. "Golden chip" dediğimiz %10-15'lik dilime giren kaliteli çipler kullanılır. Yani hepsi 1660 Super ama aynen işlemci de olduğu gibi alt seviyelerin OC kapasitesi çok kısıtlı mesela ama bendekini OC yaparak 1660 Ti'yı geçebiliyorum, 8-10 FPS fark ediyor stok haliyle.

Fakat şöyle diyeyim fiyat farkı 200 TL'den fazlaysa sırf Gaming X veya Rog Strix diye almayın değmez. 300-400 TL farka hiç değmez onu peşinen söyleyeyim. Hangisi daha iyi fiyat/performans veriyorsa onu seçin. Stok halde aralarında performans farkı olmaz, maksimum 1-2 FPS oynar oynamaz.

Son düzenleme:
Onun 3 fanlı olmasına bakıp direkt düz mantık kurmayın :) neredeyse 2 fanlı Gaming X ile aynı soğutmayı sağlıyorlar. Bir kere Gaming X prestij serisidir ve silicon lottery denen bir şey var. "Golden chip" dediğimiz %10-15'lik dilime giren kaliteli çipler kullanılır. Yani hepsi 1660 Super ama aynen işlemci de olduğu gibi alt seviyelerin OC kapasitesi çok kısıtlı mesela ama bendekini OC yaparak 1660 Ti'yı geçebiliyorum, 8-10 FPS fark ediyor stok haliyle.

Fakat şöyle diyeyim fiyat farkı 200 TL'den fazlaysa sırf Gaming X veya ROG STRIX diye almayın değmez. 300-400 TL farka hiç değmez onu peşinen söyleyeyim. Hangisi daha iyi fiyat/performans veriyorsa onu seçin. Stok halde aralarında performans farkı olmaz, maksimum 1-2 FPS oynar oynamaz.

Ben zaten Gaming X'ten daha iyi demedim tabii ki Gaming X daha iyi klasmanları aynı değil bir kere. Yine de Gaming X'i aratmayacak bir soğutma sağlar.

Onun 3 fanlı olmasına bakıp direkt düz mantık kurmayın :) Neredeyse 2 fanlı Gaming X ile aynı soğutmayı sağlıyorlar. Bir kere Gaming X prestij serisidir ve silicon lottery denen bir şey var. "Golden chip" dediğimiz %10-15'lik dilime giren kaliteli çipler kullanılır. Yani hepsi 1660 Super ama aynen işlemci de olduğu gibi alt seviyelerin OC kapasitesi çok kısıtlı mesela ama bendekini OC yaparak 1660 Ti'yı geçebiliyorum, 8-10 FPS fark ediyor stok haliyle.

Fakat şöyle diyeyim fiyat farkı 200 TL'den fazlaysa sırf Gaming X veya Rog Strix diye almayın değmez. 300-400 TL farka hiç değmez onu peşinen söyleyeyim. Hangisi daha iyi fiyat/performans veriyorsa onu seçin. Stok halde aralarında performans farkı olmaz, maksimum 1-2 FPS oynar oynamaz.
265 ₺ fark var aralarında büyük ihtimalle Gaming X alıcam.

265 ₺ fark var aralarında büyük ihtimalle Gaming X alıcam.

Benim baktığım kadarıyla 2 fanlı Gigabyte ve MSI Gaming X arasında 380 TL fark var hocam ve bence değmez. Bu kartların ikisi de stok halde aynı FPS'i verecektir, 400 TL fazla vermeye hiç gerek yok. Soğutma olarak Gigabyte modeli de iyidir yani sorun yaşatmaz size.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı