GTX 1660 Super Görüntüdeki Göz Kırpma Sorunu

Onetimeonly

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Technopat'ta birkaç konu ile karşılaştım ve biraz paniğe düştüm. NVIDIA GTX 1660 Super ekran kartın'da, 144 Hz monitör kullananlar ekranda göz kırpması sorunu ile karşılaşabiliyormuş. Cahil şansımı bilmiyorum ama benim böyle bir sorunum olmadı. Fakat ben Windows'un yüklediği eski bir driver'ı(456.71) kullanıyorum. Benim sorum bu sorunu yaşamamak için sadece Update yapmamam mı gerekir? Saçma bir soru olacak ama Windows Update edebilir mi benim ekran kartını ederse nasıl engellerim? Ayrıca yeni oyunlar için driver kuramadığım için büyük ihtimal performans kaybı yaşıyacağım bunun için bir çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sürücüyle bozulan ayarlar diğer sürücü güncellemesiyle genelde onarılıyor. Siz kendinizi garantiye almak için sorunsuz olduğunu bildiğiniz 456,71 sürücüsünün yedeğini bilgisayarınızda bulundurun. Güncellemekten korkmayın. Ben 14 ay sonra ilk defa dün güncelledim GPU'yu, 1660 OC var bende de ama 144Hz ekranım yok, sorun yaşamıyorum.

Bir sürücüyle bozulan ayarlar diğer sürücü güncellemesiyle genelde onarılıyor. Siz kendinizi garantiye almak için sorunsuz olduğunu bildiğiniz 456,71 sürücüsünün yedeğini bilgisayarınızda bulundurun. Güncellemekten korkmayın. Ben 14 ay sonra ilk defa dün güncelledim GPU'yu, 1660 OC var bende de ama 144Hz ekranım yok, sorun yaşamıyorum.
Hocam doğru diyorsunuz, fakat nvidia hala çözemedi sorunu sanırım şu konuda hatayı oluşturabildik programlama ekibimiz çözüm aşamasında diyor ama pek güvenemedim.

Arkadaşlar 2 Şubat 2021 tarihinde itopya'dan hazır kasa aldım. Kasa özellikleri ;

ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD
POWER BOOST VK-G2052S RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
2 Adet XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
AMD RYZEN 5 3500X 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm Tray İşlemci

MSI Optix G24C4 23.6" 144Hz 1ms monitörüm ile kullanıyorum. Monitörümün üst kısmı anlık olarak sizlerinde bahsettiği gibi kararıp gidip geliyor. HDMI ve display kablolarının hepsini değiştirdim denedim düzelmedi. Driverlar'ı sildim yükledim düzelmedi. Anlayacağınız aklınıza ne gelirse yaptım düzelmedi. Bu sorunu oyun oynarken , youtube'da video izlerken , normal pc de gezinirken her zaman yapıyor. Bazen 10 sn içinde 2 kere yapıyor. Bazen 10 dk da bir yapıyor. Bunun üzerine tam 3 kere kasamı itopyaya gönderdim. Tüm parçaları söküp yetkili servislerine göndermişler ve yetkili servislerde sorun gözükmedi diyerek geri göndermiş. 3. göndermişim de ekran kartını değiştirdiler. Ve kasa 2 gün önce elime ulaştı fakat yine aynı arızayı uyguluyor. (MONİTÖRÜMDE ARIZA YOK , BAŞKA KASA İLE DENEDİM.) Dün yine forumlarda gezinirken buraya denk geldim ve güncellemeden söz etmişsiniz. Bende son gelen güncellemeyi indirdim özel kurulum olarak kurdum. Dün akşamdan sahura kadar denedim ve göz kırpmasına rastlamadım ÇOK ŞÜKÜR. Umarım bu güncelleme ile düzelmiştir. Çünkü bariz belli ki bu kronik bir sorun.

Geri
Yukarı