Çözüldü GTX 1660 Super GTA 5 Very High'da kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

arifkagan123

Femtopat
Merhaba. 1660 Super Ryzen 5 3500X donanımım ile GTA 5'i sadece High ayarlarda düzgün oynayabiliyorum. En yükseğe alınca kasma başlıyor. Böyle bir sistemde normal olduğunu düşünmüyorum. Nasıl düzeltebilirim? Sorun nedir?

Çözüm
Afterburner'dan değerleri atın ona göre bakalım.

Hocam Advanced Graphics ayarları ne durumda?

Hemen fotoğraflarla atıyorum.

Ekran Görüntüsü (231).png
Ekran Görüntüsü (232).png
Değerler bu şekilde.
Kaç GB RAM'e sahipsiniz? İşlemci modeliniz ve oyun içerisinde sıcaklık değeriniz nedir?
Sizinle de değerleri paylaşayım.
Ekran Görüntüsü (232).png
Ekran Görüntüsü (231).png
Bu şekilde
Reflection quality ayarı FPS'i bayağı etkiliyor. Aynı şekilde FXAA ve MSAA'da öyle.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam öncelikle sanırım sabit 60 FPS alıyorsunuz yani öyle gözüküyor ikincisi Advanced Graphics'in hepsini kapatın çok gereksiz ve bilgisayarı yoruyor ve ayrıca V-Sync açıksa ayarlarda onu kapatın.

Evet sabit 60 FPS civarı alıyorum. Monitörden kaynaklı olabilir 60 Hz kullanıyorum. Dediklerinizi kapatırsam grafiklerde bir düşüş olur mu?
Hocam öncelikle sanırım sabit 60 FPS alıyorsunuz yani öyle gözüküyor ikincisi Advanced Graphics'in hepsini kapatın çok gereksiz ve bilgisayarı yoruyor ve ayrıca V-Sync açıksa ayarlarda onu kapatın.

RAM değerleri hakkında düşünceniz nedir? 16 GB RAM kullanıyorum. Performansı nasıl?

Çok teşekkürler bu arada. Sağ olun

Son düzenleme:
Evet sabit 60 FPS civarı alıyorum. Monitörden kaynaklı olabilir 60 Hz kullanıyorum. Dediklerinizi kapatırsam grafiklerde bir düşüş olur mu?

RAM değerleri hakkında düşünceniz nedir? 16 GB RAM kullanıyorum. Performansı nasıl?

Çok teşekkürler bu arada. Sağ olun.

Hocam RAM değerleri derken VRAM mi kastettiniz? Bu arada bir de normal Graphics kısmını atabilir misiniz?

Geri
Yukarı