Çözüm GTX 1660 Super ile görüntüdeki göz kırpma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İlk başta GeForce Hotfix Driver Version 461.81 | NVIDIA yeni driverı bu linkten indirin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonra Bu videodaki gibi güvenli modda DDU ile sürücüyü silin. Fakat DDU'yu bu linkten indirin

Ardından bilgisayar otomatik yeniden başladıktan sonra internetten indirdiğiniz sürücüyü yükleyin. Yükledikten sonra denetim masası ayarlarınızı yapın sonra bir daha bilgisayarı yeniden başlatın.
Arkadaşlar ben sorunu tekrardan yaşamaya başladım. Fakat her zaman oluyor diyemem. Bazen hiç olmuyor uzun süre bazen oluyor. Çok az. Bir dahaki güncellemelerde tamamen çözülür diye umuyorum. Sizlerde durum nasıl oluyor mu?
nvidia geforce gtx 1660 için uygun olur mu sizce?

nvidia geforce gtx 1660 için uygun olur mu sizce?
Ben yaptım sorunla karşılaşmadım.
Arkadaşlar şöyle bir durum fark ettim.
1660S'de bios versiyonuna baktığımızda 90.16.4F.40.16 yazıyor. Bir tane siteden Ekran kartının vBios sürümlerine bakarken en güncel vBios sürümü 90.16.48.00.A3 olarak belirtilmiş. Aklıma takılan bu sorunu yaşayan ekran kartlarının vBios sürümü güncel değil mi ? Birde vBios güncellemek mümkün ama riski nedir bilmiyorum.
Vbios.PNG gpuz.PNG

Son düzenleme:
Ben yaptım sorunla karşılaşmadım.
Arkadaşlar şöyle bir durum fark ettim.
1660S'de bios versiyonuna baktığımızda 90.16.4F.40.16 yazıyor. Bir tane siteden Ekran kartının vBios sürümlerine bakarken en güncel vBios sürümü 90.16.48.00.A3 olarak belirtilmiş. Aklıma takılan bu sorunu yaşayan ekran kartlarının vBios sürümü güncel değil mi ? Birde vBios güncellemek mümkün ama riski nedir bilmiyorum.
Eki Görüntüle 935859 Eki Görüntüle 935860
Bende de aynı versiyon gözüküyor. Fakat güncellemek riskli olabilir araştıracağım
:

Dosya Ekleri

• 879268AD-06E2-4F8C-A604-0699A5C4C0C0.png
    879268AD-06E2-4F8C-A604-0699A5C4C0C0.png
    595 KB · Görüntüleme: 77
Siz CS:GO'da her zaman yaşıyor muydunuz? Hotfix driverından önceki driverlarda CS:GO sorunu var mıydı?
Ayrıca ben CS:GO'da dediğiniz gibi bir sorun yaşamıyorum
Evet öncesinde de yaşıyordum hotfix driverından sonrada yaşıyorum. Acaba bilgisayardan mı oluyor diye Format atıp temiz kurulum yapacaktım tekrardan. CS go da ekranın üstünde böyle parlaklık azalıp artar gibi oluyor hızlıca. Dün ise ekranın tamamında farkettim sadece üstünde değil oyun içinde yaşıyorum sadece.
İnşallah güncellemelerle bitirirler bu sorunu.
büyük saçmalık
Yeni Driver 465.89 çıktı arkadaşlar dahaca denemedim bilgi vermek için yazıyorum. İnşallah arta kalan sorunlar da düzeltilmiştir.

Son düzenleme:
Evet öncesinde de yaşıyordum hotfix driverından sonrada yaşıyorum. Acaba bilgisayardan mı oluyor diye Format atıp temiz kurulum yapacaktım tekrardan. CS go da ekranın üstünde böyle parlaklık azalıp artar gibi oluyor hızlıca. Dün ise ekranın tamamında farkettim sadece üstünde değil oyun içinde yaşıyorum sadece.
İnşallah güncellemelerle bitirirler bu sorunu.
büyük saçmalık
Yeni Driver 465.89 çıktı arkadaşlar dahaca denemedim bilgi vermek için yazıyorum. İnşallah arta kalan sorunlar da düzeltilmiştir.
Arkadaşlar 2 Şubat 2021 tarihinde itopya'dan hazır kasa aldım. Kasa özellikleri ;

ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD
POWER BOOST VK-G2052S RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
2 Adet XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
AMD RYZEN 5 3500X 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm Tray İşlemci

MSI Optix G24C4 23.6" 144Hz 1ms monitörüm ile kullanıyorum. Monitörümün üst kısmı anlık olarak sizlerinde bahsettiği gibi kararıp gidip geliyor. HDMI ve display kablolarının hepsini değiştirdim denedim düzelmedi. Driverlar'ı sildim yükledim düzelmedi. Anlayacağınız aklınıza ne gelirse yaptım düzelmedi. Bu sorunu oyun oynarken , youtube'da video izlerken , normal pc de gezinirken her zaman yapıyor. Bazen 10 sn içinde 2 kere yapıyor. Bazen 10 dk da bir yapıyor. Bunun üzerine tam 3 kere kasamı itopyaya gönderdim. Tüm parçaları söküp yetkili servislerine göndermişler ve yetkili servislerde sorun gözükmedi diyerek geri göndermiş. 3. göndermişim de ekran kartını değiştirdiler. Ve kasa 2 gün önce elime ulaştı fakat yine aynı arızayı uyguluyor. (MONİTÖRÜMDE ARIZA YOK , BAŞKA KASA İLE DENEDİM.) Dün yine forumlarda gezinirken buraya denk geldim ve güncellemeden söz etmişsiniz. Bende son gelen güncellemeyi indirdim özel kurulum olarak kurdum. Dün akşamdan sahura kadar denedim ve göz kırpmasına rastlamadım ÇOK ŞÜKÜR. Umarım bu güncelleme ile düzelmiştir. Çünkü bariz belli ki bu kronik bir sorun.

Arkadaşlar ben sistemi yeni topladım ve kurdum maalesef bende de bu sorun var. Bilgisayardan dediklerinizi yapacak kadar anlamıyorum maalesef. Ne yapmam gerektiğini tane tane anlatacak bi kardeşim var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı