Çözüm GTX 1660 Super ile görüntüdeki göz kırpma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bence Nvidia sorunu geç farketti yada sayı çok değil diye üzerine düşmedi fakat serinin 2020 sonunda çıkan kartların çoğunda bu sorun mevcut. Çok fazla şikayet gelince ister istemez göz ardı edemediler, illa çözerler diye düşünüyorum. Nvidia canlı destek şuan hepimizin yaptığı maximum güce yönlendiriyor yada debug modunda kartı kullanın diyor. Yani şimdilik geçici çözüm veriyorlar. Ben Msi Ventus serisini kullanıyorum, Msi Türkiyenin de konudan pek haberdar olduğunu sanmıyorum, ilk defa benden duymuş olabilirler.

Ben MSI Ventus serisini kullanıyorum, MSI Türkiye'nin de konudan pek haberdar olduğunu sanmıyorum, ilk defa benden duymuş olabilirler.

Ben EVGA kullanıyordum EVGA da ilk defa duymuş çünkü iade talebi oluşturdum EVGA kartı incelemek istemiş.o yüzden kendilerine aldılar . Bakıyorlar.Çözerlerse verecekler çözemezlerse iade edecekler

Ben EVGA kullanıyordum EVGA da ilk defa duymuş çünkü iade talebi oluşturdum EVGA kartı incelemek istemiş. O yüzden kendilerine aldılar. Bakıyorlar. Çözerlerse verecekler çözemezlerse iade edecekler.

Kartını geri al bence ya da yenisini versinler. Para iadesi alma. Mining yapan birine 4500'e satarsın. Para iade etseler alacağın ne olacak ki? 4500'e aldığını düşünmüyorum kartı.

Ben EVGA kullanıyordum EVGA da ilk defa duymuş çünkü iade talebi oluşturdum EVGA kartı incelemek istemiş.o yüzden kendilerine aldılar . Bakıyorlar.Çözerlerse verecekler çözemezlerse iade edecekler
Sorun vramlerin driverlar ile uyuşmazlığından kaynaklanıyor gibi, servis komple vram setini değiştirme yoluna gider mi, gidebilir mi bilmiyorum. Samsung ve Micron vramlerde sorunsuz çalıştığı söyleniyor kartın.
Guhaze'nin söylediği sebeplerden ötürü; eğer kartı ayrı bir şekilde yüksek meblaya almadıysan iade kabul etmen seni mağdur edebilir çünkü fatura üzerinden ödeme yapacaklar ve sistemle alınan ekran kartları doğal olarak meblağ olarak daha düşük faturalandırılıyor. Eğer iade edeceğiz derlerse değişim talebinde ısrarcı ol bence, iade durumunda oluşacak mağduriyetinden bahset, diretirlerse kartını geri istemen daha iyi olabilir.

Aslına bakarsanız 1-2 kez yaşadım bu sorunu ancak bir oyunu alt taba alıp bir şeye bakarken olmuştu ve ekranın her tarafı gidip gelmişti anlık 2 kez. Başka oyunda yaşamadım ve genelde de yaşamadım. Yaşamaya başlarsam bildiririm umarım olmaz. Oyunla alakalı olduğunu düşündüğümden o ilk dediğimi saymıyorum.
Ben de GTX1650 kullanıyorum. Boştan çıkınca 2 kez siyah ekran gidip gelip düzelmeye başladı. Ben sorunu Valorant'ta Letterbox kullanarak çözdüm. Sanırım doldur modu problem çıkarıyordu bana.

Sorun VRAM'lerin driverlar ile uyuşmazlığından kaynaklanıyor gibi, servis komple VRAM setini değiştirme yoluna gider mi, gidebilir mi bilmiyorum. Samsung ve Micron VRAM'lerde sorunsuz çalıştığı söyleniyor kartın.
Guhaze'nin söylediği sebeplerden ötürü; eğer kartı ayrı bir şekilde yüksek meblaya almadıysan iade kabul etmen seni mağdur edebilir çünkü fatura üzerinden ödeme yapacaklar ve sistemle alınan ekran kartları doğal olarak meblağ olarak daha düşük faturalandırılıyor. Eğer iade edeceğiz derlerse değişim talebinde ısrarcı ol bence, iade durumunda oluşacak mağduriyetinden bahset, diretirlerse kartını geri istemen daha iyi olabilir.

Sistemi toplama olarak aldım. Kart normalde 3000TL idi stok sorunları yüzünden 3500'e aldım. Yaklaşık 3100 TL'ye yeni kart bulursam 400 TL ile sıvı soğutucu almayı düşünüyorum. 2. elden madenciye satarsam bu göz kırpma sorunundan mağdur olur mu sizce. Bu durumda ne yapmalıyım sizce?

Sistemi toplama olarak aldım. Kart normalde 3000TL idi stok sorunları yüzünden 3500'e aldım. Yaklaşık 3100 TL'ye yeni kart bulursam 400 TL ile sıvı soğutucu almayı düşünüyorum. 2. elden madenciye satarsam bu göz kırpma sorunundan mağdur olur mu sizce. Bu durumda ne yapmalıyım sizce?
Bunu satıp yerine tekrardan sıfır bir 1660 serisi kart alacaksan tekrar aynı sorunla karşılaşman büyük olasılık. Yok ben para eklerim 2060 yada üstünü alırım diyorsan ki baktığım kadarıyla tekil olarak stok bulman çok çok zor, bundan dolayı pek mantıklı değil. Hatta para arttırıp sıvı soğutma almayı düşünüyorsun o da pek mümkün gözükmüyor çünkü zaten 1660 Super stokları yokken bide ucuza bulman biraz mucize olur gibi. Yeni stoklar yakında gelecek diye konuşuluyor ama ucuz mu, pahalı mı, ne zaman gelir kimse garanti edemez. Bu biraz senin gireceğin risk.
Mining kısmı ile ilgili çok teknik bilgiye sahip değilim ama sistem vramlerin üstünden çalışıyor, bunun bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü kartlarımızda vramlerin tam kapasite çalışmasıyla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla mining yapan birinin karttan görüntü alma gibi bir durumu olmayacağı için sorun olamayacaktır. Ama dediğim gibi çok bilgi sahibi değilim.
Alternatif senaryoda mining yapan birine satman da sana yarar sağlamaya bilir. Stoklardan ötürü satıp yerine kart alamayabilirsin yada daha pahalıya almak zorunda kalabilirsin. Daha üzücüsü üstüne para ekleyip kartı yükseltemedin ve benzer bir kart aldın, aynı sorunla karşılaştın, tekrar başa dönmüş olursun.
Şahsen biraz daha bekleme taraftarıyım sorunun çözüleceğini düşünüyorum, 2 - 3 yıl garantisi olan bir ürünü elden çıkartmak gibi erken ve zarar ettirebilecek bir durumla karşılaşmak istemem. Sorun uzun süre çözülmezse o zaman garantiye gönderir iade talebinde bulunurum. Kendilerinin de bir sorun olarak kabul ettikleri durumu garanti süresi içinde çözmekle yükümlüler, çözmezlerse hukuki olarak hakkımızı ararız.

Bildiğim kadarıyla Nvidia, itibar düşkünü bir şirket. Dolayısıyla burada bu sorunu belirttiğine göre çözmeden bırakmaz diye düşünüyorum. Ki çözülmesi ufak bir yazılım güncellemesine bakıyor.
Driver ile çözülecek bir durum değil ha tutup driver ile 1660s leri global ayarlarda yüksek performansta çalışacak güç ayarı ile driverları sunarlarsa o ayrı ancak onunda kendimizin profilden yüksek performansa almamızdan bir farkı yok. Bu olay üreticilerin bios yayınlaması ile düzelir bi ihtimal onlarında default memory hızını 800 mhz e falan ayarlayıp sunarlar sorunu çözdük derler karttaki durum tam olarak şaka gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı