GTX 1660 Super sistem ilk açıldığında ekranda çizgiler çıkıyor

Zelaroth

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance LPX CL 16
SSD veya HDD modeli
PNY CAS3030 256 GB NVME M.2 SSD
Ekran kartı
Asus Rog Strix 1660 Super Advanced Edition
Anakart
MSI - B450 A-Pro (Max olmayan düz model)
İşlemci
Ryzen 5 3600
Asus GTX 1660 Super ekran kartı kullanıcısıyım ve daha 1 seneye yakın daha garanti kapsamında ekran kartım fakat son zamanlarda aşağıdaki görsele de ekleyeceğim bir sorunla, yani Windows açılış ekranında çizgilenme problemiyle karşı karşıya kalmaktayım. Ekran kartımı yaklaşık 20-25 dakika kartımın destekleyip kaldırabileceği son ayarlarda stress testine de soktum ve bu süre zarfında herhangi bir çizgilenme meydana gelmedi, bunun genelde ekran kartından olduğunu söyledi herkes ama monitörden veya başka bir donanımdan olma ihtimali nedir acaba? Sizce pandemi zamanında parça tedarik zincirinin yavaşladığı dönemde tamire göndermeli miyim? İşim bilgisayar üzerinden olduğu için beni zorlayabilir ama ekran kartını tamamen kaybetmek çok daha problem olacaktır, şimdiden değerli tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Soruna ait resimler:
IMG-20220509-205602.jpg

IMG-20220509-205526.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa sorun monitörden kavisli monitörlerin birçoğunda bu çizgilere rastlıyorum deneyin siz ekran kartı yinede bence monitör kaynaklı bu sorun arkadaşımın monitöründe de aynı çizgiler çıkmakta bir süre sonra o çizgiler geçiyor garantisi varsa yollayın derim ben.

Bana kalırsa sorun monitörden kavisli monitörlerin birçoğunda bu çizgilere rastlıyorum deneyin siz ekran kartı yinede bence monitör kaynaklı bu sorun arkadaşımın monitöründe de aynı çizgiler çıkmakta bir süre sonra o çizgiler geçiyor garantisi varsa yollayın derim ben.
Evet başka bilgisayarda denedim sorunun monitör kaynaklı olduğunu tasdikledim, garantisi yok ama AOC servisiyle iletişime geçip ücretli yaptırmaya çalışacağım, teşekkür ederim yorumunuz için :)

Geri
Yukarı