GTX 1660 Super sistem nasıl?

Barisvedoc

Hectopat
Yer
İnegöl/Bursa
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Dostlar yeni bir PC'ye ihtiyacım olduğundan ve çok da bütçem olmadığından kuzenimin sattığı PC'yi alacağım. Genel olarak uzun süreli kullanmadı maksimum 4 veya 5 ay o da aktif olarak değil uzun saatler boyunca oyun oynamadı pek. Özellikleri ise şunlar:
Anakart: MSI Pro H610M-B DDR4.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X
İşlemci: Intel Core i5 12400F.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8)
Kasa: MSI MAG Forge 100R.
M.2: MLD M300 1TB.
Sistem bu şekilde F/P ürünü olduğu düşünüyorum ve oyun performansını beğendim. İleride ekran kartını değiştirmeyi ve anakartı değiştirmektense RAM'leri 2x16 yapmayı düşünüyorum tabii ilerleyen süreçte. Ayrıca şu ekipmanları da satıyor:
Logitech G29, G402, G213 ve iki adet F710 ve monitörde var ViewSonic VX3219 mhd 32 inç 240Hz.
Tam haliyle bu şekilde uyguna satıyor. Ben alınabileceği yönündeyim ve genel olarak güzel bir sistem olduğunu düşünüyorum. Bu parçaları ve ekipmanları kullananlar düşüncelerinizi belirtir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçaların bir kısmı MSI olduğu için almaman en iyisi olacaktır teknik servislerde çalıştım hepsinde aynı durum başıma geldi MSI cihazlar garantisi bitince 1 yıl içerisinde teknik servislere düşüyor Pro ve üst seriler dışında bu durum 2018-2019 yıllarından sonra görülmeye başlandı.

Ben de i3 10100f li aynı sistem var. Günümüz oyunlarını oynatıyor, biraz yüksek performans istersen zorlanıyor ama. Çok ucuza geliyorsa ve bütçe çok düşükse alınır. Ama imkan varsa RTX serisi daha mantıklı geliyor bana. DLSS olunca sistemi daha uzun yıllar kullanmak mümkün oluyor gibi. 1660s de DLSS yok maalesef.

Geri
Yukarı