GTX 1660 Super sistem sık sık ekran kararıyor

DarkBloodd

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba bilgisayarım ortalama 2 dakikada bir 35-40 saniye ekran kararıyor, PC çalışma fonksiyonlarını yitirmiyor beye kapanmıyor fakat ekran kararıyor.
Bu şekilde kullanılmaz hale geldi sorun 2 ay gibi bir süredir devam etmekte.
Not: Ekran kartım 6 GB GTX 1660 Super bilgisayar ile Ethereum mining yapmaktayım, yaz aylarında sistem sürekli çalıştı ısı kontrol ediyordum fakat hava sıcaklığından dolayı bir sorun yaşanmış olabilir diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (103).png
    Ekran Görüntüsü (103).png
    744,7 KB · Görüntüleme: 45
Öncelikle ekran kartı için 3D testi. Daha sonra PSU için POWER testi yapın.
Şuanda furry mark gpu test yapılıyor hocam biraz uzun sürmesi normal bir durummu
Ekran kart 3 boyut test yapılıyor süre olarak 1 saat görünüyor şuan
image.jpg

Ekran Görüntüsü (116).png
Ekran Görüntüsü (113).png

bu şekilde bütün testleri gerçekleştirdim hocam
furmark 15 dakikda boyunca beklettim max ısı 74 derece hocam ekran foto aldım ama değerler görünmemiş

Dosya Ekleri

• 7B1005BF-1B33-47E6-AB6F-48B966AAC4F7.jpeg
    7B1005BF-1B33-47E6-AB6F-48B966AAC4F7.jpeg
    200,1 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (117).png
    Ekran Görüntüsü (117).png
    3,6 MB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Şuanda furry mark gpu test yapılıyor hocam biraz uzun sürmesi normal bir durummu
Ekran kart 3 boyut test yapılıyor süre olarak 1 saat görünüyor şuan
Eki Görüntüle 1180024

Eki Görüntüle 1180067Eki Görüntüle 1180068

bu şekilde bütün testleri gerçekleştirdim hocam
furmark 15 dakikda boyunca beklettim max ısı 74 derece hocam ekran foto aldım ama değerler görünmemiş
Sıcaklıklar normal. Sistem kapanmadığına göre farklı bir sürücü kurun. Öncelikle DDU ile sürücüyü kaldırın. WHQL sürüm bir sürücü kurup sistemi takip edin bakalım.

Sıcaklıklar normal. Sistem kapanmadığına göre farklı bir sürücü kurun. Öncelikle DDU ile sürücüyü kaldırın. WHQL sürüm bir sürücü kurup sistemi takip edin bakalım.
Çok teknik konuştunuz hocam maalesef anlayamadım özür dileyerek biraz daha basit anlatma şansın var mı ?

Çok teknik konuştunuz hocam maalesef anlayamadım özür dileyerek biraz daha basit anlatma şansın var mı ?
Tabii ki. Öncelikle DDU'yu bu linkten indirin. Daha sonra bilgisayarı güvenli modda başlatıp ekran kartı sürücünüzü silin. Daha sonra kullandığınız ekran kartının WHQL sürümünü indirip kurun ve sisteminizi takip edin.

Geri
Yukarı