GTX 1660 Super, Valorant 240 FPS sabitken anlık drop girmesi

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle bu konuyu açıp bazı kişilerin canını sıkacağım için şimdiden özür dilerim. Malum, durumu iyi olmayan arkadaşlar 100 FPS bile alamazken, ben 200 FPS'yi aldığım halde bu değerleri beğenmeyişim onların canını sıkabilir. Ama işin boyutu çok farklı, 240 Hz monitörüm var. Kasam da FPS kısıtlamayı kapattığım da rahatlıkla 300-400 FPS'yi verebilen bir kasa fakat bu çok uzun sürmüyor birden FPS 150'ye düşüp 350'ye çıkıyor. Hz olarak 240 olsa da, FPS bu Hz değerinin altına düşünce yırtılmalar oluyor ve karşımdaki adam 60 Hz 60 FPS olsa bile vuramıyorum. Gync açmakta istemiyorum, tek çarem bu olduğu için gync açtığımda adam vurabiliyorum. Gync özelliğim olmasaydı oyun bana zehir olacaktı açıp 30 vurabilirken kapalı 3 vuruyorum her el küfür yiyorum. Kötü de oynamıyorum. Aimimi koyuyorum, güzel peekler atıyorum fakat adam göremeden ölüyorum her ne kadar yüksek FPS de olsa. Bikeresin de daha adam çıkmadan takım arkadaşım bağırmıştı sıksana 50 hzin mi var diye. Takım arkadaşlarım bile benden önce görüyorlar rakibi 144 Hz olmalarına rağmen. Bu sorunu nasıl çözeceğim ben ya. Çok tutarsız bir sistem ilk aldığımdan beri böyle. Stok fanla beraber geldi ve çok ısınıyor özellikle işlemci düşük ayarlarda 70 derece. Bunu Vatan Bilgisayar teknik servisine söyleyince strest test yaptılar ve değerlerin normal olduğunu söylediler. Ben ise işlemci çok ısındığından yanmamak için kendi performansını kısıyor olmasın? Dedim. Olabilir ama sanmıyorum dediler. Sizce benim sorunum neden kaynaklanıyor olabilir. Benim teorim doğru mudur? Yani kule tipi hava soğutma alsam bu drop sorunum ortadan kalkar mı?
Veya başka şeylerden kaynaklanıyor olmasın?
İşlemci: i5 10400, 2.90 GHz.
Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super.
RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix.
SSD: Crucial BX500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neresi kronik sorunlu öğrenebilir miyim?

Hynix entegreli 1660S kullanıyorum forumda bu konu ile acılmıs en az bir 20 tane FPS düşmesi ekranda damalanma titreme vb temali konu var ayni sorunları birebir yaşayan biri olarak bu kartlarda tek çare kartı performans moduna almak.
Son güncellemeyle performans modunda 1530 MHz'nın altına calısmıyor kart Optimim'a alınca da donma FPS düşüşü damalanma vb şeyler yaşatiyor.
Ek olarak sizde mi 1660S kullanıyosunuz?

Hynix entegreli 1660S kullanıyorum forumda bu konu ile acılmıs en az bir 20 tane FPS düşmesi ekranda damalanma titreme vb temali konu var ayni sorunları birebir yaşayan biri olarak bu kartlarda tek çare kartı performans moduna almak.
Son güncellemeyle performans modunda 1530 MHz'nın altına calısmıyor kart Optimim'a alınca da donma FPS düşüşü damalanma vb şeyler yaşatiyor.
Ek olarak sizde mi 1660S kullanıyosunuz?

Yani çünkü forumda hiç birisi 1660S alırken kronik sorunlu diyen duymadım.

Yani çünkü forumda hiçbirisi 1660S alırken kronik sorunlu diyen duymadım.

Burdada detaylı anlatmışlar zaten problemi ve problem yaşayan kişi sayisi bir hayli yüksek düşük MHz'lerde problem cıkarabilen bir kart.

Ayrica eğer karti kullanıyosanız ve probleminiz yoksa nasıl çözdünüz söyler misiniz?

Yüksek isilara rağmen sürekli performans modunda benımkı yoksa donma problemim oluyor.

Burdada detaylı anlatmışlar zaten problemi ve problem yaşayan kişi sayisi bir hayli yüksek düşük MHz'lerde problem cıkarabilen bir kart.

Ayrica eğer karti kullanıyosanız ve probleminiz yoksa nasıl çözdünüz söyler misiniz?

Yüksek isilara rağmen sürekli performans modunda benımkı yoksa donma problemim oluyor.

Hocam olsa da sorunu çözmeye çalışması kalsa🙁Ben öyle bir kronik sorun duymadığım için zaten anlayamamıştım.

NVIDIA 3D ayarlarından bahsediyorsan zaten hepsi performansta. Bilmediğim başka ayar varsa söyle değiştireyim.

Bundan bahsediyorum işlemciye bir +10 +12 ekran kartinada 7-8 derece ek isinma bindirir haberin olsun

Veya Afterburner tarzi bir uygulama ile burağin dediği gibi MHz yükseltme yapman lazim düşük MHz'lerde bayılıyor kart.
Hocam olsa da sorunu çözmeye çalışması kalsa🙁Ben öyle bir kronik sorun duymadığım için zaten anlayamamıştım.
Alma aldirma 2060 almadiğima acayip pişmanim zaten 2060 la arasinda %15 perfornmas farkı varken %50 fiyat farkı olmasi sence anormal değil mi?

Dosya Ekleri

• tekno14.png
    tekno14.png
    358,4 KB · Görüntüleme: 55

Geri
Yukarı