GTX 1660 Super ve R5 3600 sistem iyi midir?

Ege Akman

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben bir sistem toplayacağım bu sistem:
1X AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 35MB işlemci.
1X BIOSTAR B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX anakart.
1X INNO3D GeForce GTX1660 Super Twin X2 6 GB 192Bit ekran kartı.
2X Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM.

• Sizce bu sistem iyi midir?
  • Oyun performansı nasıldır?
  • Herhangi bir darboğaz yaşanır mı?
  • Herhangi bir parçasını değiştirmem gerekir mi?
  • Aynı fiyata daha iyi bir sistem toplayabilir miyim?
Arkadaşlar bu arada depolama için SSD veya HDD almayacağım bende mevcut.

Bu sistemde yukarıdaki özelleştirmeleri yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Hayır alınmaz, PSU olarak Gamegaraj 80+ yazılan, hiçbir yerde detayları yazmayan bir PSU koyuyorlar içine. 80+ verimlilik sertifikası ile PSU kalitesi apayrı şeyler. Detaylarını bile vermek istemeyen bir üreticiden PSU almak, saatli bomba almakla aynı şey.
  • Anakart üreticisini de ilk defa duydum. Ben olsam anakartı yüzünden yine almazdım. Geri kalan bileşenler güzel, sistemde darboğaz olmaz.
  • Aynı fiyata daha iyi sistem toplamak yerine bu sistemi 300-500 lira daha fazla harcayarak kendin topla. Bu bileşenler bu PSU'ya emanet edilmez. Hepsinin bir anda yandığını görebilirsin mazallah.

• Hayır alınmaz, PSU olarak Gamegaraj 80+ yazılan, hiçbir yerde detayları yazmayan bir PSU koyuyorlar içine. 80+ verimlilik sertifikası ile PSU kalitesi apayrı şeyler. Detaylarını bile vermek istemeyen bir üreticiden PSU almak, saatli bomba almakla aynı şey.
  • Anakart üreticisini de ilk defa duydum. Ben olsam anakartı yüzünden yine almazdım. Geri kalan bileşenler güzel, sistemde darboğaz olmaz.
  • Aynı fiyata daha iyi sistem toplamak yerine bu sistemi 300-500 lira daha fazla harcayarak kendin topla. Bu bileşenler bu PSU'ya emanet edilmez. Hepsinin bir anda yandığını görebilirsin mazallah.
Teşekkürler değerlendireceğim.

• Hayır alınmaz, PSU olarak GameGaraj 80+ yazılan, hiçbir yerde detayları yazmayan bir PSU koyuyorlar içine. 80+ verimlilik sertifikası ile PSU kalitesi apayrı şeyler. Detaylarını bile vermek istemeyen bir üreticiden PSU almak, saatli bomba almakla aynı şey.

Ben aldım reis böyle sence ne olur parçalara ve ne kadar sürede olur?

Ben aldım reis böyle sence ne olur parçalara ve ne kadar sürede olur?
Üretici firma dahi garanti veremez sana, bir şey olur veya şu kadar sürede olur diye. Hiç arıza da yapmayabilir 1 ay içinde sıkıntı da çıkarabilir. Ne olur kısmı da çok değişkenlik gösterir. PSU diğer bütün bileşenlere fazla gerilim verirse, bütün ekipmanların yanabilir. Veya sadece PSU'nun kendisi bozulabilir. Hepsi değişkenlik gösterir.

Geri
Yukarı