GTX 1660 Super ve Ryzen 5 3600 sistem toplama

Rhombeuz

Decapat
Daha fazla  
- MSI B450 Tomahawk Max.

- AMD Ryzen 5 3600.

- MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X.

- G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16.

- FSP 650W 80+ Bronze Hyper M85+

- Samsung SSD, 860 QVO, 1 TB

Yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. PSU konusunda kararsızım. Bu sistem beni ne kadar götürür? Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı sistemi kendi sistemini upgrade ederek yapacağım. Fakat 1660 Super yerine 5600 XT düşünebilirsin. Ben ikisi arasında kararsız kaldım çünkü bazı 5600 XT kullanıcıları hatalar olduğunu söylüyor bazıları ise kartın sorunsuz çalıştığını söylüyor. Rahat olmak istersen 1660 Super al derim fakat 5600 XT ile aralarında hatrı sayılır bir FPS farkı var.

PSU gayet yeterli ve güvenilir kararsız olmanıza gerek yok.
Sistem gayet güzel ama bütçeniz biraz daha varsa RTX 2060 yakışır yoksa SSD'yi 500GB yapıp 1TB HDD alabilirsin. (Ortalama 10 FPS artısı olur ve RTX bayağı avantajlı.) Tamamen oynadığın oyunların büyüklüğü ile ilgili aslında. Depolama için SSD'ye gereksiz para vermiş olursunuz. Min. 5 yıl sorunsuz götürür bu sistem. Şimdiden hayırlı olsun. Allah olmayanlara da versin.

O zaman bu şekilde değiştirsem nasıl olur ?

- MSI B450 Tomahawk Max.

- AMD Ryzen 5 3600.

* MSI RADEON RX5700XT GAMİNG X

* G.Skill (2x8GB) SniperX Gaming Serisi 3200 MHz CL16

* SEASONİC 750W FOCUS 80+ GOLD

* Toshiba TR200 480GB

SSD konusunda SSD+HDD yapsanız daha güzel olurdu. Ekran kartı için RTX 2060 sisteme iyi gideceğini düşüyorum. 5700xt de bir seçenektir.Fakat iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

SSD konusunda SSD+HDD yapsanız daha güzel olurdu. Ekran kartı için RTX 2060 sisteme iyi gideceğini düşüyorum. 5700xt de bir seçenektir.Fakat iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

5700xt gaming x bildiğim kadarı ile neredeyse 2070 super gücünde bir kart. 5700 yazılımsal problemleri biraz kafa kurcalıyor yalnızca.

5700xt gaming x bildiğim kadarı ile neredeyse 2070 super gücünde bir kart. 5700 yazılımsal problemleri biraz kafa kurcalıyor yalnızca.

Ekran kartı bu sistemdeki en önemli parçalardan biridir. Onun için iyi araştırmanızı tavsiye ediyorum. Şahsi görüşüm sıkıntı yaşayabileceğim bir cihazı almaktansa daha sağlam olduğuna kanaat getirdiğim bir cihaz almaktır. Fakat bu sizin kanaat getirdiğiniz cihazda da sorun olmayacağı anlamına gelmez.

Eskilerin tabiriyle "Teknoloji şans işidir."

Not: Yukarıdaki kıyaslanan modeller için değil genel fikrimi söyledim.

Geri
Yukarı