GTX 1660 Super vs RTX 2060

Anladığım kadarıyla belirli bir oranda darboğaz oluyor, yaklaşık %20. Peki RTX 2060 GTX 1660S'den %20 fazla fps verebiliyor mu. Darboğaz yaşadığımda GTX 1660S'den hallice bir fps alacaksam RTX almam mantıklı mı?

Oyundan oyuna değişmekle birlikte ortalama yüzde 20-30 arası bişey olur.

100 FPS yerine 70-80 alırsın yani, çok dert edilecek bir şey değil.

Hem kaç paraya alcaksın bu kartları, 3k civarındaysa hiç alma 4k ya RX 6600 ler var.
Aklımda bir fiyat yok kardeşimin bilgisayarı ona yükseltme yapıyorum sadece o yüzden fiyatı önemli değil ama sadece kart alabilirim :) Rx 6600 destekler ve daha iyi olur diyorsan onu alayım.

Anladığım kadarıyla belirli bir oranda darboğaz oluyor, yaklaşık %20. Peki RTX 2060 GTX 1660S'den %20 fazla fps verebiliyor mu. Darboğaz yaşadığımda GTX 1660S'den hallice bir fps alacaksam RTX almam mantıklı mı?

Aklımda bir fiyat yok kardeşimin bilgisayarı ona yükseltme yapıyorum sadece o yüzden fiyatı önemli değil ama sadece kart alabilirim :) Rx 6600 destekler ve daha iyi olur diyorsan onu alayım.
O kadar darboğaz yapmaz merak etme. Neredeyse hiç yapmaz. Fakat vereceğin paraya değmez.

6600 evet, çok daha güçlü. Fakat o darboğaz yapar işte.

Dediğim gibi 2060, artık bi esprisi kalmayan bir kart.

Peki bu aşamada Ryzen 3 3100 ile bir sorun yaşatmaz mı bu dediğin kartlar. RTX 2060 gibi bunlar da darboğaz yapar mı?
RX 6600 XT dediğim kart RTX 3060 dan güçlü bir kart, babalar gibi darboğaz olur ancak tüm grafikleri ultraya alırsın yeni işlemci alana kadar idare edersin.
Gidip darboğaz yapacak diye 2060 falan alınmaz yani.

Örnek olarak 2060 alıp düşük ayarlarda 60 fps alacaksan 6600XT ile ultra da 60 alacaksın ama işlemciden dolayı max 60 alacaksın.

RX 6600 XT dediğim kart RTX 3060 dan güçlü bir kart, babalar gibi darboğaz olur ancak tüm grafikleri ultraya alırsın yeni işlemci alana kadar idare edersin.
Gidip darboğaz yapacak diye 2060 falan alınmaz yani.

Örnek olarak 2060 alıp düşük ayarlarda 60 fps alacaksan 6600XT ile ultra da 60 alacaksın ama işlemciden dolayı max 60 alacaksın.
Tamamdır o halde çok teşekkür ederim biraz pazar araştırması yapıp düşüneceğim. Bu ekran kartları için hangi işlemciyi almalıyım peki, anakartım yeterli midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı