GTX 1660 Super yükte 81 derecede çalışıyor

ASUS TUF serisinde genel olarak bir havalandırma sorunu var. Yenilenmiş modellerde bu sorun düzeltildi ama.
yani bu sıcaklık sorun oluşturur mu gta oyanayacam arkadaşlarla oynayamıyorum korkudan
Oyundaki FPS'yi monitör hertzinize sabitleyerek ekran kartını o FPS'yi alacak şekilde ayarlıyor ve kart daha az zorlanıyor.
sıcaklığı ne kadar etkiledi @467838

RTX 20XX ve GTX 16 ailelerinin 2 fanlı TUF kartlarında ısınma sorunu var, 3 fanlı veya "EVO" ibaresi bulunan TUF kartlarda sorun yok. Siz yine de toz temizliğini yapıp termal macununu yenileyin.

Senin yapman gerekenleri sıralıyorum.
1. Ekran kartının termal macununu değiştirmek termal ped varsa onları da değiştirmek ama onlar yoksa ekleme yapma.
2. Bütçen dahilinde Önü ızgaralı, hava alan bir kasaya geçmen.
Hazır indirimdeyken tercih edilebilir. Sağlam hava alan bir kasa.
3. Ekran kartının fan hızına bakıp ufak ufak artırmalar yapabilirsin. MSI Afterburner üzerinden.
4. Kasaya ilave fan alabilirsin ama zaten yukarıdaki dediğim kasayı alırsan sorun olmaz almazsın diye söyledim.
Bunları yaptığın takdirde sıcaklık çok düşecektir ama o model çok rahat soğuyan bir model değil ısınırsa da kafana takma bunları yaparsan kartının ömrünü +3 yıla kadar uzatmış olursun. Ama böyle 80 dereceye vurduğu zaman tekrardan gene bakım yaptırırsın. Benim laptoptaki ekran kartım 3D oyunlarda Ultra ayarlarda 77-84 arası çalışıyor. O yüzden merak etme o kadar çabuk bozulmaz ama tabii ki acele etsen iyi olur bunlar için. Umarım ekran kartınla keyifli günler geçirmen dileğiyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı