GTX 1660 Super'den RTX 3060'a geçilir mi?

1660 Super'den genel olarak memnunum fakat Ray Tracing desteği olmadığı için RTX 30 serisine geçmek istiyorum açıkçası. Geçerken de iyi bir performans almak istiyorum.

Zaten Star Wars Jedi: Fallen Order'da 4K ekran görüntüsü almak için DSR ile 4K açınca FPS değeri 20-25'e düşüyor (grafikler Epic olarak ayarlı). 3060 Ti ile en azından 40 FPS almak istiyorum. Ayrıca 1440P'de daha iyi oyun oynayabilmek istiyorum.

Monitörüm 1080p fakat DSR ile 1440p veya 4K oyun oynayabiliyorum. Benim isteğim, daha akıcı oynayabilmek.

Hocam olabilir ama adamakıllı 2-4K RT için 3080 altı pek kurtarmaz, 3060 Ti de VRAM yüzünden 1080p üstü için uzun vadede uygun değil. 1080p de memnun ediyorsa saçma olur zaten ekran görüntüsü alıyorsunuz, 20-25 FPS fena sayılmaz.

Hocam olabilir ama adamakıllı 2-4K RT için 3080 altı pek kurtarmaz, 3060 Ti de VRAM yüzünden 1080p üstü için uzun vadede uygun değil. 1080p de memnun ediyorsa saçma olur zaten ekran görüntüsü alıyorsunuz, 20-25 FPS fena sayılmaz.
1440p ve 2160p'de zaten RT açmayacağım, yanlış anlamışsınız. 1440p ve 2160p'de normal oynarım, 1080p'de ise Ray Tracing'in keyfini çıkarırım. Kaldı ki Jedi: Fallen Order'ın RT desteği bile yok.

8 GB VRAM için yetersiz demişsiniz. VRAM yetmeyince zaten sistem RAM'i o ihtiyacı karşılıyor. Yani o da pek sorun değil.

Zaten öyle ağır oyun da çok oynamıyorum. Genelde Minecraft, World of Tanks, Star Wars Battlefront II, Battlefield 1, Battlefield V, CS 1.6 gibi oyunlar oynuyorum. Yani aslında 3060 Ti'a geçmek istememin asıl nedeni mevcut ekran kartını atölyedeki bilgisayarda kullanmak. Umarım anlamışsınızdır.

1440p ve 2160P'de zaten RT açmayacağım, yanlış anlamışsınız. 1440p ve 2160P'de normal oynarım, 1080P'de ise Ray Tracing'in keyfini çıkarırım. Kaldı ki Jedi: Fallen Order'ın RT desteği bile yok.

8 GB VRAM için yetersiz demişsiniz. VRAM yetmeyince zaten sistem RAM'i o ihtiyacı karşılıyor. Yani o da pek sorun değil.

Zaten öyle ağır oyun da çok oynamıyorum. Genelde Minecraft, World of Tanks, Star Wars: Battlefront II, Battlefield 1, Battlefield V, CS 1.6 gibi oyunlar oynuyorum. Yani aslında 3060 Ti'a geçmek istememin asıl nedeni mevcut ekran kartını atölyedeki bilgisayarda kullanmak. Umarım anlamışsınızdır.

İstiyorsanız geçin ama bilimli 6700XT daha iyi olur ve 4K da VRAM dolması için RT açmaya bile gerek yok ama 2K da idare edersiniz bilginiz olsun RAM'den aldı mı keşke almasaydı dedirtiyor düzgün bir deneyim sunmuyor.

İstiyorsanız geçin ama bilimli 6700XT daha iyi olur ve 4K'da VRAM dolması için RT açmaya bile gerek yok ama 2K'da idare edersiniz bilginiz olsun. RAM'den aldı mı keşke almasaydı dedirtiyor, düzgün bir deneyim sunmuyor.
4K sadece spesifik oyunlar için (Jedi: Fallen Order gibi). 1440p'de gayet götürür diye düşünüyorum.

Aslında 4070'i mi beklesem diye düşünüyorum (sırf daha fazla VRAM için) fakat o da ucuz olmayacak, o yüzden pek beklemeyi de düşünmüyorum. AMD kart da pek istemiyorum, o yüzden en iyisi 3060 Ti olacak gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı