GTX 1660 Super'ın 90 derece olması normal mi?

MSI Gaming X modelini kullanıyorum. Kasamda sadece önde bir fan ve egzoz fanı var. Call of Duty Warzone'da 72 dereceyi gördü en fazla. Isınan bir kart değil. Mart nisan gibi en fazla 67 derecelere çıkıyordu.

Ben de daha yeni ROG Strix RX 5700 XT OC aldım ve derecesi inanılmaz düzeyde. Geçerli sıcaklık yük altında 95-100. Bağlantı yeri sıcaklığı 110-115derece arasında değişiyor. Ne yaptımsa soğutamadım ki bu çok yüksek bir ısı değeri. ASUS ile iletişime geçtim bazı sürümlerde böyle bir sorunun olduğunu ve değişim yapabileceklerini söylediler. Gönderdim ve beklemedeyim. Senin değerlerinde hiç normal gözükmüyor. Yakında almışsan, MSI ile iletişime geçebilirsin bu konu hakkında. Ya da üretici firma her kimse.

Ben de daha yeni ROG STRIX RX 5700 XT OC aldım ve derecesi inanılmaz düzeyde. Geçerli sıcaklık yük altında 95-100. bağlantı yeri sıcaklığı 110-115DERECE arasında değişiyor. Ne yaptımsa soğutamadım ki bu çok yüksek bir sıcaklık değeri. ASUS ile iletişime geçtim bazı sürümlerde böyle bir sorunun olduğunu ve değişim yapabileceklerini söylediler. Gönderdim ve beklemedeyim. Senin değerlerinde hiç normal gözükmüyor. Yakında almışsan, MSI ile iletişime geçebilirsin bu konu hakkında. Ya da üretici firma her kimse.

Kanka yaniyor o kart oyle olmaz ki üst sıcaklık derecesi nedir ve kapanmiyor mu?

Yakın bir zamanda aldığım GTX 1660 Super ekran kartı, boşta iken 40 derece, oyunlarda ise maksimum 90 oluyor. Bu ekran kartı overclocklu diye biliyorum. Yaz aylarındayız havalar sıcak oluyor belki bu nedendendir. Kasa önünde 3 fan ve 1 tane egzoz fan var. Eğer kasanın üstüne 2 tane daha fan takarsam bu ısınmanın ciddi bir oranla azalacağını görebilir miyim? Termal macun da sürmeyi ihmal etmeyeceğim. Söylemeden de geçmeyeyim MSI Afterburner programı ile fan dönme hızını 45 yaptım, maksimum ne kadara kadar yapabilirim?

Bende kullanıyorum bu ekran kartını ama boşta iken 40 derece diyorsun sen. Oyun oynarken falan da 90A çıkar mı bence çıkmaz. Örnek vereyim ben Rainbow Six Siege'yi 1660 Super ile Ultra'da oynuyorum en fazla bulduğu derece 70 civarıdır. Ama metroya girdiğimde 89 derece olmuştu. Genede ben fazla buldum 40 derece 90 derece falan yani.

Yakın bir zamanda aldığım GTX 1660 Super ekran kartı, boşta iken 40 derece, oyunlarda ise maksimum 90 oluyor. Bu ekran kartı overclocklu diye biliyorum. Yaz aylarındayız havalar sıcak oluyor belki bu nedendendir. Kasa önünde 3 fan ve 1 tane egzoz fan var. Eğer kasanın üstüne 2 tane daha fan takarsam bu ısınmanın ciddi bir oranla azalacağını görebilir miyim? Termal macun da sürmeyi ihmal etmeyeceğim. Söylemeden de geçmeyeyim MSI Afterburner programı ile fan dönme hızını 45 yaptım, maksimum ne kadara kadar yapabilirim?

Bir ekran kartı hiçbir zaman 90 derece olmaz max olacağı 75 en kötüsü en bana oda bence kartın termal macununu gözden geçirmeniz gerek garantisi varsa servise gönderin durumu anlatın yardımcı olacaklardır

Ben de daha yeni ROG Strix RX 5700 XT OC aldım ve derecesi inanılmaz düzeyde. Geçerli sıcaklık yük altında 95-100. Bağlantı yeri sıcaklığı 110-115derece arasında değişiyor. Ne yaptımsa soğutamadım ki bu çok yüksek bir ısı değeri. ASUS ile iletişime geçtim bazı sürümlerde böyle bir sorunun olduğunu ve değişim yapabileceklerini söylediler. Gönderdim ve beklemedeyim. Senin değerlerinde hiç normal gözükmüyor. Yakında almışsan, MSI ile iletişime geçebilirsin bu konu hakkında. Ya da üretici firma her kimse.
Asus'un o modelinde üretim hatası var, daha sonra düzelttiler ama senin ki eski versiyon galiba. Soğutucuyu pcb'ye bağlayan vidalar olması gerekenden daha uzun, o yüzden işlemciye tam olarak temas edemiyor ve soğutma yetersiz kalıyor. Hatta bununla ilgili videolar falan vardı, sadece vidaları değiştirerek bazı oyunlarda neredeyse 15 derecelik fark elde ettiler.

Kasayı en son ne zaman detaylı temizledin benimde kasa feci ısınıyordu işlemci eskiden 45 55 derecelerdeyken 80 leri aşmıştı ekran kartıda süpürgeyle bi girdim bakır soğutma plakaları nın arası feci tozlanmıştı şimdi ilk günkü gibi çalışıyor. İşlemcinin sıcak olması dolaylı yoldan ekran kartınıda etkiliyor kasa içi ısındığı için kasayı aç en azından kasa fanlarını temizle bence sorun böyle bir şey.

Aynı sorun bendede var fanların hızını ne kadar yükseltirsem yükselteyim tam yük altında 90 dereceye dayanıyor.(aynı model kart)
Msi 1660 super gaming ekran kartını kullanıyorum.Tam yük altında 90 dereceye fırlıyor. Kasamda 5 tane fan var toplamda. Kasa modelim corsair spec delta.

Yeni konular

Geri
Yukarı