GTX 1660 Ti 1000TL monitör tavsiyesi

Khenzai

Hectopat
Benim sistemim:

AMD Ryzen 5 2600
NVIDIA GTX 1660 Ti
16 GB RAM

Bu yeni sistemime Bir de monitör almak istiyorum. Ama aşırı kararsızım biri diyor 60 Hz alma 144 Hz al. Biri diyor VA panel al. 144 Hz monitör alsam ama oyunda 100 FPS alsam yine de 60 hzlik monitöre göre 144 hzlik monitörden daha iyi verim mi alırım. Monitör önerilerinizi bekliyorum bana yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum o ekran kartına 60 Hz bir monitör yakışmaz onu bir söyleyeyim. Günümüzde en kötü açılış 75 Hz olması lazımki sen o ekran kartıyla bir çok oyunda 75 in üzerini rahatlıkla göreceksin buda monitörün o fps değerine yetişemeyip yırtılmalara sebep olması demektir. Panel olayı kişinin kendi tercihidir mesela ben curved seven birisi değilim o yüzden tercihimi Asus mg248qr monitörden yana kullandım hem 144 Hz hemde şuanda G-SYNC özelliğini güzel bir şekilde kullanabiliyorum. O ekran kartına 144 Hz monitör gider altını tavsiye etmem daha önce 144 Hz tecrübeniz olmadıysa aldığınızda diyeceğiniz ilk şey ben oyun oynamamışım demek olucaktır. 144 Hz alıp 100 fps alsanızda monitör fps değerini rahatlıkla karşılayabilceği için yırtılmayla karşılaşmayacaksınız ve 100 fps alırsanız gözünüze 100 fps olarak yani akıcı gözükecektir. Ama size tavsiyem G-SYNC destekleyen bir Freesync monitör almanız.

Benim sistemim:

AMD Ryzen 5 2600
NVIDIA GTX 1660 Ti
16 GB RAM

Bu yeni sistemime Bir de monitör almak istiyorum. Ama aşırı kararsızım biri diyor 60 Hz alma 144 Hz al. Biri diyor VA panel al. 144 Hz monitör alsam ama oyunda 100 FPS alsam yine de 60 hzlik monitöre göre 144 hzlik monitörden daha iyi verim mi alırım. Monitör önerilerinizi bekliyorum bana yardımcı olun lütfen.
Adamım 1000tl ile 60hz monitörlere bakma. Sen o ekran kartı ile bir çok oyunda 144fps üstüne çıkacaksın zaten. A A A oyunlarda 144fpse çıkamasan bile 144hz monitör farkını anlayabilirsin. Kesinlikle 144 hz önerimdir.

Dostum o ekran kartına 60 Hz bir monitör yakışmaz onu bir söyleyeyim. Günümüzde en kötü açılış 75 Hz olması lazımki sen o ekran kartıyla birçok oyunda 75'in üzerini rahatlıkla göreceksin bu da monitörün o FPS değerine yetişemeyip yırtılmalara sebep olması demektir. Panel olayı kişinin kendi tercihidir mesela ben Curved seven birisi değilim o yüzden tercihimi ASUS MG248QR monitörden yana kullandım hem 144 Hz hem de şu anda G-Sync özelliğini güzel bir şekilde kullanabiliyorum. O ekran kartına 144 Hz monitör gider altını tavsiye etmem daha önce 144 Hz tecrübeniz olmadıysa aldığınızda diyeceğiniz ilk şey ben oyun oynamamışım demek olacaktır. 144 Hz alıp 100 FPS alsanızda monitör FPS değerini rahatlıkla karşılayabilceği için yırtılmayla karşılaşmayacaksınız ve 100 FPS alırsanız gözünüze 100 FPS olarak yani akıcı gözükecektir. Ama size tavsiyem G-Sync destekleyen bir FreeSync monitör almanız.

Hocam bir monitörün g- Sync desteklediğini nereden anlarız? Genelde her monitörde FreeSync yazıyor. Bende de 1660 Super var.

Hocam bir monitörün g- Sync desteklediğini nereden anlarız? Genelde her monitörde FreeSync yazıyor. Bende de 1660 Super var.

En kolay yolu NVIDIA'nın G-Sync compatibility listesine bakmak. Diğer yollar ise monitörün modelini yazıp G-Sync destekliyor mu diye redditte yazıları okumak ya da YouTube'den test videoları var mı diye kontrol etmek. Benim monitörün testi YouTube'da mevcuttu o referansla satın almıştım.

En kolay yolu NVIDIA'nın G-Sync compatibility listesine bakmak. Diğer yollar ise monitörün modelini yazıp G-Sync destekliyor mu diye redditte yazıları okumak ya da YouTube'den test videoları var mı diye kontrol etmek. Benim monitörün testi YouTube'da mevcuttu o referansla satın almıştım.

Hocam DisplayPort olması yetmez mi? Ayrıca kendi monitörünüz dışında başka tavsiyeniz var mı bende alacağımda.

Malesef hocam iş sadece Display Port'ta bitmiyor. Bu konuda panel tercihiniz ve bütçeniz önemli. Bütçenize göre bir araştırma yapabiliriz hocam.

Hocam bütçem 1500 TL civarları. Rica etsem GTX 1660 Super'e uygun oyun için ideal ( 144 Hz şart değil) gôrüntü kalitesi iyi olsun yeter. 24 27 Inc bakıyorum.

Hocam bütçem 1500 TL civarları. Rica etsem GTX 1660 Super'e uygun oyun için ideal ( 144 Hz şart değil) gôrüntü kalitesi iyi olsun yeter. 24 27 Inc bakıyorum.

Keşke daha önce yazsaydınız hocam birkaç gün önce İtopya'da MSI Optix 27 inch 144 Hz 1400 TL civarlarına düşmüştü.
Monitör-1
Monitor-2
Monitör-3
Monitör-4
1660 ile 2K tarzı bir monitör almaya gerek yok hocam yeterli FPS değerleri vermez çünkü. Verdiğiniz bütçe ile bunlar uygun gözüküyor. Bir adet 100 TL civarı bütçeyi aşan bir monitör ekledim belki arttırabilirsiniz diyerekten. Siz bu modeller arasında karar vermeye çalışın bende G-SYNC durumlarını bir kontrol etmeye çalışayım hocam.

Hocam şurayada bir göz atın 1581 TL redditte G-Sync'nin çalıştığı söyleniyor YouTube'da deneyen birkaç kişi gördüm.
AOC C24G1

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı