GTX 1660 Ti AC Valhalla kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Taha Bey

Centipat
Daha fazla  
Oyunu ilk açtığımda kesintisiz olarak yaklaşık 3 saat sorunsuz oynadım. 3. saatin sonunda oyunu kapatıp yeniden açmak istediğimde ise oyun birden kapandı. Sonrasında ise ne zaman giriş yapsam 2-3 dakika oynuyorum ve yine oyun kendini kapatıyor. Bazense oyuna girmeden ana menü ekranındayken kapanıyor. Oyun dosyalarını birden fazla kez doğrulayıp, BIOS sürümünü kontrol edip sürücülerimi de kontrol ettikten sonra tekrar aynı sorunla karşılaştım. Sonunda gece gece dayanamayıp temiz bir format attım. Ardından tekrar sürücülerimi yükledim. Eksiksiz bütün her şeyimi hallettikten sonra oyunu yükleyip açtığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Sonrasında alakasızca eksik DirectX dosyalarım olduğunu düşünerek dxwebsetup.exe aracılığıyla bir yoklama yaptım fakat eksik dosya falanda çıkmadı. Ne yapacağımı anlamış değilim. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

Sistem özelliklerim;
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64-Bit 19042
Anakart: ASUS TUF B450 GAMING Plus
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
RAM: Corsair vengaence 32 GB 4*8
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti OC Edition
Oyunun kurulu olduğu disk: 250GB Samsung 970 Evo M.2

Tahminimce oyunun kendisiyle alakalı bir problem. Gelecek güncellemelerle düzelecektir. İlla bir çözüm arıyorsan yabancı kaynaklarda araştırma yapabilirsin ki bir fix i dahi varsa abuk subuk işte arka plan da çalışan şu uygulamayı kapa şunu aç tarzıdır diye tahmin ediyorum. Daha önce yeni çıkan oyunlarda benzeri sorunları yaşayıp abuk subuk şekillerde çözmüştüm ben de maalesef. Yeni oyunlar bazen sorunlu olabiliyor.

Tahminimce oyunun kendisiyle alakalı bir problem. Gelecek güncellemelerle düzelecektir. İlla bir çözüm arıyorsan yabancı kaynaklarda araştırma yapabilirsin ki bir fix i dahi varsa abuk subuk işte arka plan da çalışan şu uygulamayı kapa şunu aç tarzıdır diye tahmin ediyorum. Daha önce yeni çıkan oyunlarda benzeri sorunları yaşayıp abuk subuk şekillerde çözmüştüm bende maalesef. Yeni oyunlar bazen sorunlu olabiliyor.

Yanıtınız içimi rahatlattı doğrusu. Bu sorunu yaşayan tek kişi değilmişim daha önce de birileri yaşamış en azından😅. Dediğiniz gibi muhtemelen güncellemelerle düzelecektir. Umarım uzun sürmez. Mayıs ayında ön siparişle satın almıştım. 2 gündür içime oturdu vallahi. Bir türlü oynayamadım.

Oyunun kendisinde böyle bir problem yok. Ben ve çevremdekilerden hiç böyle sorunla karşılaşanı görmedim. İçiniz rahatlamışken, rahatınızı bozmuş oluyorum maalesef. Isı değerlerine baktınız mı? OC türü şeyler oyundan atmaya sebep olabiliyor. Belki Ryzen Master'dan işlemciye OC yapıyorsunuzdur. Öyle ise stok haline geri çekin. Diğer oyunlarda da atıyor mu diye test edin.

Yok hayır diğer oyunlardan atmıyor. Ve OC'da yapmıyorum. Hatta Core Performance Boost'u bile kapalı tutuyorum. Oyun kapandığında bir hata mesajı falanda almıyorum. Sadece Ubisoft'a çökme raporu göndermem isteniyor. Ve sıcaklık değerlerimde oldukça normal. İşlemci soğutucu olarak Cooler Master M410P kullanıyorum. İşlemcim ortalama 50-55 derece arası dolanırken, ekran kartım 60 derecenin üzerine çıkmıyor.

Oyunun kendisinde böyle bir problem yok. Ben ve çevremdekilerden hiç böyle sorunla karşılaşanı görmedim. İçiniz rahatlamışken, rahatınızı bozmuş oluyorum maalesef. Isı değerlerine baktınız mı? OC türü şeyler oyundan atmaya sebep olabiliyor. Belki Ryzen Master'dan işlemciye OC yapıyorsunuzdur. Öyle ise stok haline geri çekin. Diğer oyunlarda da atıyor mu diye test edin.

Yok hayır diğer oyunlardan atmıyor. Ve OC'da yapmıyorum. Hatta Core Performance Boost'u bile kapalı tutuyorum. Oyun kapandığında bir hata mesajı falanda almıyorum. Sadece Ubisoft'a çökme raporu göndermem isteniyor. Ve sıcaklık değerlerimde oldukça normal. İşlemci soğutucu olarak Cooler Master M410P kullanıyorum. İşlemcim ortalama 50-55 derece arası dolanırken, ekran kartım 60 derecenin üzerine çıkmıyor.
Assassin serisi RAM konusunda sıkıntı yapabiliyor. RAM'lere OC yaptınız mı? Yaptıysanız yine stok haline alıp deneyin veya 16 GB olarak deneyin. İlginç bir şekilde RAM değerlerinin etkisi olabiliyor. AC Odyssey'de özellikle bu problem ile karşılaşılıyordu. Sorun yine çözülmezse Ubisoft ile iletişime geçmeniz iyi olur. Sorunun neyden kaynaklandığını kendileri daha iyi bilebilir.

Assassin serisi RAM konusunda sıkıntı yapabiliyor. RAM'lere OC yaptınız mı? Yaptıysanız yine stok haline alıp deneyin veya 16 GB olarak deneyin. İlginç bir şekilde RAM değerlerinin etkisi olabiliyor. AC Odyssey'de özellikle bu problem ile karşılaşılıyordu. Sorun yine çözülmezse Ubisoft ile iletişime geçmeniz iyi olur. Sorunun neden kaynaklandığını kendileri daha iyi bilebilir.

İlginiz ve verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim. Saçma bir şekilde sorunu çözdüğümü söyleyebilirim. Oyunu 3. kez silip indirdim ve bu sefer Windows'un kurulu olduğu diskime kurmadım. Farklı bir depolama kısmı seçtim. Yaklaşık 5 saattir aralıksız oynuyorum. Arada girdim çıktım. Oyun hiç kapanmadı. Sanırım bu sefer oldu. Fakat neden Windows'un kurulu olduğu diskte böyle sorunlar yaşadım anlamış değilim. Belki hiç alakası bile yoktur. Belki bir şeyler düzeldi ve başka diske yüklemiş olmam tesadüfen denk geldi. Bilemeyeceğim artık.

İlginiz ve verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim. Saçma bir şekilde sorunu çözdüğümü söyleyebilirim. Oyunu 3. kez silip indirdim ve bu sefer Windows'un kurulu olduğu diskime kurmadım. Farklı bir depolama kısmı seçtim. Yaklaşık 5 saattir aralıksız oynuyorum. Arada girdim çıktım. Oyun hiç kapanmadı. Sanırım bu sefer oldu. Fakat neden Windows'un kurulu olduğu diskte böyle sorunlar yaşadım anlamış değilim. Belki hiç alakası bile yoktur. Belki bir şeyler düzeldi ve başka diske yüklemiş olmam tesadüfen denk geldi. Bilemeyeceğim artık.

Size tam olarak dediğim şey. Böyle yeni oyunlarda abuk subuk çözümler olabiliyor.

Sistemim GTX1660ti & Amd ryzen 3750 H & 16 gb ram
Oyunu HDD'nin olduğu D ye kurdum sonra silip SSD'nin olduğu C ye kurdum. Oyun orjinal yine kar etmedi.
Oynarken aniden donup oyundan atıyor. Orjinal aldığım için akabinde uplayden crash bildirimi geliyor. Sistemimde hiçbir oyunda yaşamadığım bu sorunu bu oyunda yaşıyorum.
Oyunda bir problem mi var yoksa başka bir durum mu çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı