GTX 1660 Ti AC Valhalla kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Taha Bey

Centipat
Daha fazla  
Oyunu ilk açtığımda kesintisiz olarak yaklaşık 3 saat sorunsuz oynadım. 3. saatin sonunda oyunu kapatıp yeniden açmak istediğimde ise oyun birden kapandı. Sonrasında ise ne zaman giriş yapsam 2-3 dakika oynuyorum ve yine oyun kendini kapatıyor. Bazense oyuna girmeden ana menü ekranındayken kapanıyor. Oyun dosyalarını birden fazla kez doğrulayıp, BIOS sürümünü kontrol edip sürücülerimi de kontrol ettikten sonra tekrar aynı sorunla karşılaştım. Sonunda gece gece dayanamayıp temiz bir format attım. Ardından tekrar sürücülerimi yükledim. Eksiksiz bütün her şeyimi hallettikten sonra oyunu yükleyip açtığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Sonrasında alakasızca eksik DirectX dosyalarım olduğunu düşünerek dxwebsetup.exe aracılığıyla bir yoklama yaptım fakat eksik dosya falanda çıkmadı. Ne yapacağımı anlamış değilim. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

Sistem özelliklerim;
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64-Bit 19042
Anakart: ASUS TUF B450 GAMING Plus
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
RAM: Corsair vengaence 32 GB 4*8
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti OC Edition
Oyunun kurulu olduğu disk: 250GB Samsung 970 Evo M.2

Sistemim GTX1660ti & Amd ryzen 3750 H & 16 gb ram
Oyunu HDD'nin olduğu D ye kurdum sonra silip SSD'nin olduğu C ye kurdum. Oyun orjinal yine kar etmedi.
Oynarken aniden donup oyundan atıyor. Orjinal aldığım için akabinde uplayden crash bildirimi geliyor. Sistemimde hiçbir oyunda yaşamadığım bu sorunu bu oyunda yaşıyorum.
Oyunda bir problem mi var yoksa başka bir durum mu çözemedim.
Aynısını yaşıyorum ve benim de gtx1660ti'ım var. Bir türlü anlamıyorum. Bazen pat diye donup çöküyor, bazen ise 2-3 saat oynuyorum kafasına göre yapıyor gibi. Sistemimde de hiçbir sorun yok 65-70 üstü fps alıyorum. Çözümünü bulamadım bi türlü.

Hay yapacagın oyuna Ubisoft. Aynısı bende de var. Özellikle 1 saati geçince kesin atıyor bıktım artık. RTX 2060 Ryzen 5 1600 AF var 16 GB RAM ısınma vs hiçbir sorun yok yapacagın oyuna Ubisoft.

Benim bahtsızlığım oyunu çıktığı gibi oynamamdı. Normal olarak her yeni oyun çıktığında olduğu gibi AC Valhalla da da vardı böyle bazı şeyler. Zaten orada tarih görülür konuyu 12 Kasım da açmıştım. Oyunun çıkışından 2 gün sonra. Geçenlerde bir indirip deniyeyim dedim hiçbir performans sıkıntısı veya bug ile karşılaşmadım. Öncelikle oyununuz orijinal mi? Orijinal ise ilk olarak Ubisoft Connect üzerinden oyunun dosyalarını doğrulayın ve ardından sürücülerinizin güncellemelerini kontrol edin. Sorun yaşamaya devam ederseniz başka çözümler bakarız.

Hay yapacagın oyuna Ubisoft. Aynısı bende de var. Özellikle 1 saati geçince kesin atıyor bıktım artık. RTX 2060 Ryzen 5 1600 AF var 16 GB RAM ısınma vs hiçbir sorun yok yapacagın oyuna Ubisoft.

Şunu da ekleyeyim. Herkesin sorun aynı şekilde düzelmez tabii ki ama ben yaşadığım bu sorunu oyunu Windows'un kurulu olmadığı diğer diskime kurarak düzeltmiştim. Ubisoft destek bana bir mail göndermişti ve çözümler arasında böyle bir şey görmüştüm. Oyunu kaldırıp temiz bir şekilde diğer diske geçirmem gerekiyordu. Direkt diğer diske yerel dosyaları aktarsam bir işe yaramayacaktı. Öyle yapmamı söylediler. Sizde bir deneyin isterseniz.

Son düzenleme:
Benim bahtsızlığım oyunu çıktığı gibi oynamamdı. Normal olarak her yeni oyun çıktığında olduğu gibi AC Valhalla da da vardı böyle bazı şeyler. Zaten orada tarih görülür konuyu 12 Kasım da açmıştım. Oyunun çıkışından 2 gün sonra. Geçenlerde bir indirip deniyeyim dedim hiçbir performans sıkıntısı veya bug ile karşılaşmadım. Öncelikle oyununuz orijinal mi? Orijinal ise ilk olarak Ubisoft Connect üzerinden oyunun dosyalarını doğrulayın ve ardından sürücülerinizin güncellemelerini kontrol edin. Sorun yaşamaya devam ederseniz başka çözümler bakarız.

Şunu da ekleyeyim. Herkesin sorun aynı şekilde düzelmez tabii ki ama ben yaşadığım bu sorunu oyunu Windows'un kurulu olmadığı diğer diskime kurarak düzeltmiştim. Ubisoft destek bana bir mail göndermişti ve çözümler arasında böyle bir şey görmüştüm. Oyunu kaldırıp temiz bir şekilde diğer diske geçirmem gerekiyordu. Direkt diğer diske yerel dosyaları aktarsam bir işe yaramayacaktı. Öyle yapmamı söylediler. Sizde bir deneyin isterseniz.
çözüm mantıklı olabilir ama ssd de oyun normal hdd ye alırsam fps düşüşü yaşarım. zaten 125 saat oldu 2 3 saate oyun bitecek kurtulacam :) hayatımda gördügüm en kolay oyundu. hard da oynuyorum ve şu an en son bi kaç hafta önce ölmüşümdür oyunda. rezillik

Yeni konular

Geri
Yukarı