GTX 1660 Ti Armor OC değiştirilmeli mi?

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Merhaba, bu ekran kartını aldım 1 hafta önce. Soğutması ve performansı güzel şimdilik. Ancak MSI Gaming X veya ASUS ROG STRIX OC mi alsaydım diye çok düşündüm, daha önce de araştırmıştım fiyatı uygun diye satın aldım. Sizce problem olur mu? ASUS 3 fanlı ve soğutması 5-10 derece fark ediyor. Gaming X'in de fanı daha sessiz ve hızı 15 MHz daha fazla.
Maksimum 66 derece gördüm ekran kartında, o da şu sıralar yani yazın, sıcak havada. Geceleri 61-63 derece oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 MHz saat hızı hiçbir şeyi etkilemez. Maksimum 66 derece de gayet yerinde ve güzel bir değer. Fiyat olarak da uyguna almışsınız. Değiştirmenize gerek olmadığını söyleyebilirim.

15 MHz saat hızı hiçbir şeyi etkilemez. Maksimum 66 derece de gayet yerinde ve güzel bir değer. Fiyat olarak da uyguna almışsınız. Değiştirmenize gerek olmadığını söyleyebilirim.

Rahatlatıcı cevabınız için teşekkür ederim. Zaten hepsi 1660 Ti, ancak soğutma çözümleri farklı marka ve modellere göre. Dediğim gibi 3 fanlı modelin daha soğuk çalıştığını öğrendiğimde biraz pişman oldum gibi, ancak ileriye dönük bir problem oluşturmayacak gibi gözüküyor. 55 derecede veya 65 derecede çalışması arada 10 fark olduğundan dolayı çok büyük bir olaymış gibi geliyor ancak aslında kayda değer bir fark yok gibi o zaman.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı