GTX 1660 Ti darboğazdan zarar görür mü?

OmegaLII

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
H61M-S2PV olan anakartıma GTX 1660 Ti ekran kartı alacağım. Yabancı kaynaklara baktığıma göre GTX 1660 Ti bu anakarta uyumluymuş fakat 8 GB RAM'im 1333 MHz ve 2. nesil işlemci olan i3-2120 işlemcisine sahibim. Bu parçalar ekran kartına darboğaz yapacağını biliyorum ama bu darboğaz ekran kartına zarar verir mi? Bu söylediğim parçaları yaklaşık 3 ay sonra değiştireceğim ve bu 3 ay süresince ekran kartı zarar görür mü ve yeni nesil oyunları rahat oynar mıyım? GTA V, Hunt Showndown, RDR 2 vb.

Hayır zarar vermez, gücünün sadece belli bir kısmını kullanır. Hatta tam performansta çalışmadığı için de daha az ısınır.

Bellek konusunda sorun yaşamazsınız GTA'da ancak işlemci darboğaz yapacağı için FPS kaybı ve FPS Drop yaşama ihtimaliniz var. Ayarları olabildiğince yükseltin, yükü ekran kartına verin.

RDR2 hayal bile etmeyin o CPU ile. Oyundan soğursunuz.

Bir de benim şu anki ekran kartım GTX 750 Ti benim ekran kartından sonra alacağım parçalar 16 GB 30000 MHz RAM, B450M anakartı, R5 1600 12nm işlemci alacağım ben bu parçaları ekran kartından önce alıp GTX 750 Ti ile birleştirsem bu dediğim oyunlarda akıcı bir şekilde oyun oynayabilir miyim?

Bir de benim şu anki ekran kartım GTX 750 Ti benim ekran kartından sonra alacağım parçalar 16 GB 30000 MHz RAM, B450M anakartı, R5 1600 12nm işlemci alacağım ben bu parçaları ekran kartından önce alıp GTX 750 Ti ile birleştirsem bu dediğim oyunlarda akıcı bir şekilde oyun oynayabilir miyim?

Eğer bellek ve CPU yüzünden sorunlar yaşıyorsan bu sorunlar çözülür, sadece düşük FPS problemi kalır.
1660 Ti'ı da takınca rahat rahat oynarsın.
Ha 1660 Ti önce almışsın ha sonra farketmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı