GTX 1660 Ti ekran kartı DisplayPort no signal sorunu

IsBestOnLy

Centipat
Merhaba arkadaşlar sistemimi toplayalı 1HAfta falan oldu. Ekran kartım 1660 Ti monitörüde 1HAfta oldu alalı ASUS VQ248 modeli 144Hz monitör HDMI ile 144Hz alamıyorum. Bu yüzden DisplayPort kablosu aldım. Birkaç gün önce bununla 144Hz alıyorum fakat çok saçma bir olay var. Normal oynuyorum. Gece kapatıyorum. Sabah PC açıyorum DisplayPort no signal hatası verıyor monitörden kablo tak çıkar yapıyorum kasadan 3DIsplayPort girşi 1 HDMI var ekran kartında 3'ünü de değiştiriyorum uğraşıyorum. Biraz görüntü geliyor. Ertesi gün diyelim yok. Ondan sonraki gene bu sorun var ben bu sorunun neden olduğunu çözemedim. Ekran kartında bir problem olacağını düşünmüyorum. Çünkü 3 girişte de sorun olamaz ya kabloda sıkıntı var ya da monitör yeni ama DisplayPort girişinde sizce bu sorun neden olabilir? Sistemi aşağıda yazıyorum.

Ayrıca DisplayPort kablosunu denemek için anakarta taktım gene görüntü alamadım ekran kartında da 3DIsplayPort girişinden 1'ınde görüntü alamıyorum 2'sınde alıyorum bazen o 2'sinde de alamıyorum sorunu çözemedim çok karışık yardımcı olursanız sevinirim.

Birde mesela pc açılınca masaüstü ekranı niyese siyah oluyor reset attığımda düzeliyor bu dediğim herzaman olmuyor

DisplayPort kablosu: S-LINK SL-460 1.5M DİSPLAY PORT M/M KABLO - Vatan Bilgisayar

CPU: i5 9600K.
Graphics card: MSI GeForce NVIDIA GTX 1660 Ti 6 GB DDR6 192 Bit.
Motherboard: MSI MAG Z390M Mortar DDR4 4400 MHz o. C.
RAM: Corsair 16 GB 2x8 Vengeance DDR4 3000 MHz.
SSD: Toshiba OCZ 240 GB/Wd Green 120 GB.
Cooler: Corsair Hydro H45 Liquid.
Power supply: Xigmatek X-Calibre 600W 80 Plus.
Case: Rampage carisma mesh.
Monitör: ASUS VG248QE Gaming 24 inch 144 Hz 1 ms.
Yardım edicek biri yokmu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı