Yeni sistem DisplayPort No Signal sorunu

steelgraphics

Kilopat
Daha fazla  
Eski GTX 970 ekran kartımı i7 8700K, MSI Z370-A PRO ve 16GB 3200mhz ram ile güçlendirdim. Bilgisayarcı bir tanıdığımız montajını yaptı. 1 saat kadar oyun oynadıktan sonra kasaya ayağım çok hafif bir şiddette çarptı. Bu olay sonucunda kasa kapandı açmaya çalıştığımda kasa açılsa da ekrana görüntü gelmiyor ve "DisplayPort No Signal" diyordu. Ayrıca kasanın sorunsuz açıldığında yanan mavi ışığı da yanmıyordu. Ben de işlemci, ram, ekran kartı ve işlemci soğutucusunu çıkarıp taktım şuanda o mavi ışık da yanıyor ancak ekrana yine de görüntü gelmiyor ve aynı "DisplayPort No Signal" yazısı çıkıyor. Bütün fanlar dönüyor ancak ekran kartı kendini kapatıp açıyor. Büyük ihtimalle de ekrana bu yüzden görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?

Merhaba. Ayağınızla istemeden bu kasaya çarptığınızda, anakart kasa içindeki ayarlı ve merkezlenmiş olan konumundan biraz kaymış olmalıdır, POST'un olmaması da bu yüzdendir. (Anakart alttından bir şase almaması kaynaklıdır) Anakartı işlemciyi sökmeden diğer bileşenleriyle söküp kasanın alt anakart montaj yerlerinde arka çıkış portlarına doğu elinizle biraz iterken (arada boşluk olmaması için) bu anda anakartı yerinde tam merkezleyerek montaj vidalarını takıp, üzerindeki ekran kartı, ethernet kartı, ses kartı, vb. taktıktan sonra çalıştırın. POST çıkışı olacak ve "display port no signal" yazısı monitörden çıkmayıp bu şartlarda çıkış sinyali üretilecektir. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı