GTX 1660 Ti Gaming X sıcaklık değerleri

Metin Eren Türkmen

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Merhaba, 1 haftalık sistemim var. Başlıkta belirttiğim ekran kartını kullanıyorum, kart boşta 35-40 derece arasında fakat Witcher 3 Ultra ayarlarda 15-16 dakikalık oynamada 71 dereceyi görüyor. Sizce normal midir bana pek normal gelmedi. Bu model için 15 dakikalık bir oynayışta 71 derece. Sistemde kullandığım kasa Gametech X-coler. Kasanın hava akışı gayet iyi. Güç kaynağının üstündeki tabla yani kabloların saklandığı yerle ekran kartı arasındaki alan biraz dar resim ekledim daha net anlaşılsın diye, sizce bundan kaynaklı mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_20210207_143559.jpg
    IMG_20210207_143559.jpg
    359 KB · Görüntüleme: 195
Şuanlık amacım fikir almaktı sadece, ilerleyen zamanlarda bahsettiğim oyunlarda da deneyip yorum bırakırım buraya tekrardan.
Şunu da unutma ki ekran kartı ve işlemcinin sıcaklıklarına her zaman oda sıcaklığı, kasanın konumu ve temizliği hatta kasanın içinde bulunan fan sayısının bile etkisi olacaktır. Her şeyin ortalama düzeyde iyi olduğu bir koşulda bu değerleri alıyor olman gayet normal.

1 hafta önce o kart satılıyor muydu?
Kaç TL?
Ben kartı 1 ay önce aldım diğer parçaları halletmem falan biraz sürdü ondan geçen hafta kurdum pc yi. Sultangazi girişe Vega AVM açıldı içerisinde MediaMarkt var dolaşırken kartı şans eseri orada gördüm 2 adet vardı bir tanesini ben aldım diğeri duruyor mu bilmiyorum fiyatı 3479 TL idi ben aldığımda.

Ben kartı 1 ay önce aldım diğer parçaları halletmem falan biraz sürdü ondan geçen hafta kurdum PC'yi. Sultangazi girişe Vega AVM açıldı içerisinde MediaMarkt var dolaşırken kartı şans eseri orada gördüm 2 adet vardı bir tanesini ben aldım diğeri duruyor mu bilmiyorum fiyatı 3479 TL idi ben aldığımda.

1 ay önce stok durumu nasıldı hatırlamıyorum ama 1660 Ti için biraz pahalı bir fiyat.
Hayırlı olsun :)

1 ay önce stok durumu nasıldı hatırlamıyorum ama 1660 Ti için biraz pahalı bir fiyat.
Hayırlı olsun :)
Almadan önce baya bakmıştım en ucuz MediaMarkt da bulabildim, Vatan da falan stok yoktu ama aynı kart Vatan da 4090 TL ye satılıyordu şuan 4600 lere dayanmış.
1 dakikalık Furmark testi yaptım 1920x1080 ve 8x MSAA ayarlarında değerler resimdeki gibi. 15 dakikalık testte de değerler aynı sadece GPU sıcaklığı maks 74 e çıkıyor. Kafamdaki soru işareti gitti gibi 😅
1612790241407..jpg

1 dakikalık Furmark testi yaptım 1920x1080 ve 8x MSAA ayarlarında değerler resimdeki gibi. 15 dakikalık testte de değerler aynı sadece GPU sıcaklığı maks 74 e çıkıyor. Kafamdaki soru işareti gitti gibi 😅
1612790241407..jpg
MSI Gaming X ekran kartlarının soğutma teknolojisi çok iyi. Bahsettiğin oyunlarda da çok uçuk değerlere ulaşacağını zannetmiyorum.
Furmark testi yaptım sonuçlar yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, ayrı mesaj olarak atmıştım ama dünkü mesajın altına düzenlenmiş gibi gitti anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı