GTX 1660 Ti için 120W adaptör yeterli mi?

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar konuyu merakımdan açıyorum (Vatan'da KDV indirimi olursa yapma ihtimalim var aslında.) Videoda görmüştüm adam eGPU doc'a 220W bir adaptör bağlıyordu kullandığı ekran kartının modelini hatırlamıyorum. GTX 1660 Ti için aynı şeyi düşündüm ve Nvidia'nın sitesinden kontrol ettim bu kart sadece 120W güç istiyormuş altta linkini attığım ürünle bu kart çalışır mı?

Captcha Verification

Adaptör Output sabit “120W” mı yoksa “~120W” (yaklaşık) değer mi? Eğer bu “~” işaret varsa sorun oluşabilir.

Alacağınız adaptörün çıkış değeri 12V ve amper değeride en az 10A olması lazım ki minimum 120W değerine ulaşabilesiniz. 19V ile ekran kartını yakarsınız.
12V 10A =120W
19V 6,3A =119,7W
Toplam değere baktığımızda ikisi aynı(yaklaşık) görünse de V değerleri farklı olduğu için ekran kartınızı yakarsınız. Ekran kartları 12V üzerinden çalışır.

Alacağınız adaptörün çıkış değeri 12V ve amper değeride en az 10A olması lazım ki minimum 120W değerine ulaşabilesiniz. 19V ile ekran kartını yakarsınız.
12V 10A =120W
19V 6,3A =119,7W
Toplam değere baktığımızda ikisi aynı(yaklaşık) görünse de V değerleri farklı olduğu için ekran kartınızı yakarsınız. Ekran kartları 12V üzerinden çalışır.
Anladım hocam teşekkür ederim açıkladığınız için. Peki bu kartı çalıştırabilecek bir adaptör tavsiye edebilir misiniz?
Birde i7 3630qm işlemci GTX 1660 Ti için yeterli midir?
Baktığım videolarda benim işlemciyi GTX 1080 ile kullanıyorlar ve işlemcinin %100'ü kullanılıyor ekran kartının ise %97'si. O yüzden aklıma takıldı i7 3630qm GTX 1660 Ti ile kullanılır mı?

Son düzenleme:
Birde i7 3630qm işlemci GTX 1660 Ti için yeterli midir?
Baktığım videolarda benim işlemciyi GTX 1080 ile kullanıyorlar ve işlemcinin %100'ü kullanılıyor ekran kartının ise %97'si. O yüzden aklıma takıldı i7 3630qm GTX 1660 Ti ile kullanılır mı?
Darboğaz olayı veya işlemci ekran kartı arasındaki uyum hakkında, belirttiğin işlemci veya ekran kartlarını kullanmadığım için bilgim yok.
Yeni bir konu açıp oynayacağın sistemi ve çözünürlüğü belirtirsen konuya hakim arkadaşlar sana yardımcı olup kafandaki soru işaretlerini giderirler.

Yorumu düzeltemediğim için tekrar yazmak zorundayım. 1660 Ti ekstra olarak güç kablosuna ihtiyaç duyuyor anladığım kadarıyla PSU almak şart, peki bu kart için en düşük ne kadarlık PSU kullanmalıyım?
@suatonuk

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı