GTX 1660 Ti için 80 derece fazla mı?

Rlon

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Kasamın soğutması kötü sistemi geçen sene topladım sürekli kontrol ederim 81 dereceyi 1 farkla bile geçmedi hiçbir zaman, bugün RDR 2 indirdim onda fan hızı ayarlamadan 78-80 derecelerde çalışıyor bu kart için bu sıcaklık normal midir?

Kasamın soğutması iyide olabilir bilmiyorum kasam sanırım biraz kötü olduğundan internette hiçbir yerde bulamadım modelini kuzenlerim soğutman kötü diyordu.

Merhaba. Kasamın soğutması kötü sistemi geçen sene topladım sürekli kontrol ederim 81 dereceyi 1 farkla bile geçmedi hiçbir zaman, bugün RDR 2 indirdim onda fan hızı ayarlamadan 78-80 derecelerde çalışıyor bu kart için bu sıcaklık normal midir?

Kasamın soğutması iyide olabilir bilmiyorum kasam sanırım biraz kötü olduğundan internette hiçbir yerde bulamadım modelini kuzenlerim soğutman kötü diyordu.

Normal.

Fazla bende 1660 Super var en yüklü durumda bile Max 66, 67 derece gördüm.

Sıcaklıklar bulunduğumuz hava koşullarini da goz onune alinca fazla. Bakım zamanı gelmiş. Ha aşiri riskli mi hayir ama yine de surekli bu sicaklikta çalişmasi iyi değil.

Yük altındaysa normal, kartın soğutması ve hava sıcaklığına bağlı olarak değişebilir fakat %100 kullanımda 80 dereceyi geçmiyorsa sorun yaratacağını pek sanmıyorum.

Yük altındaysa normal.

Ekran kartı %100 kullanılıyor oyun içinde.

Mesh kasa değilse sorun, kartın marka ve modeli nedir? 80 derece fazla geldi bana. Benim eski 1660 Ti 70 üstü görmüyordu.

TUF Gaming.

Sıcaklıklar bulunduğumuz hava koşullarini da goz onune alinca fazla. Bakım zamanı gelmiş. Ha aşırı riskli mi hayir ama yine de surekli bu sicaklikta çalişmasi iyi değil.

Nasıl bir bakım yapmalıyım nerelerde yapmalıyım?
Yaptıramazsam sorun çıkarmaz değil mi?

Nasıl bir bakım yapmalıyım nerelerde yapmalıyım?
Yaptıramazsam sorun çıkarmaz değil mi?
Fanı ve soğutucu bloğunu söküp tozunu alıp temizledikten sonra termal macununu yenilemeniz yeterli. Bakımını yaparsanız sıcaklıklar düzelecektir muhtemelen, 80 derece çok da iyi bir değer değil.

Geri
Yukarı