GTX 1660 Ti ısınma problemi

Msi Afterburner kullanıyorsan benim yaşadığım birşeyi anlatacağım. Bu uygulama kendince sıcaklık ayarını bende 83'e sabitlemişti uygulamayı sildim ve Aida 64 yükleyip oraadn takip ettim sıcaklığı bana göre düştüğünü gözlemledim. Bu uygulama yüklüyse sil ve aida 64 ile sıcaklık takibi yap. Ayrıca bu model için Asus'un ürettiği Gpu Tweeak 2 isimli uygulama var ekran kartın için controller bir nevi.

Üzülerek söylemek istiyorum ki iade şansınız neredeyse 0. Değerler ise bence kafaya takılabilecek değerler kış ayındayken low ayarlarda bu değerde çalışan kart Ağustos sıcağında kaç derecede çalışır bilmiyorum. İtopya ya sıcaklık değerlerinden dolayı iade etmek istiyorum deseniz bile değerler bu model için normal diyip iade ya da değişim yapmayacaklar diye düşünüyorum malum ülkemizde çoğu firma bu konuda çöp.
Kış ayındayız fakat bilgisayarın bulunduğu oda 26 derece filan çok fark eder mi yazın
Msi Afterburner kullanıyorsan benim yaşadığım birşeyi anlatacağım. Bu uygulama kendince sıcaklık ayarını bende 83'e sabitlemişti uygulamayı sildim ve Aida 64 yükleyip oraadn takip ettim sıcaklığı bana göre düştüğünü gözlemledim. Bu uygulama yüklüyse sil ve aida 64 ile sıcaklık takibi yap. Ayrıca bu model için Asus'un ürettiği Gpu Tweeak 2 isimli uygulama var ekran kartın için controller bir nevi.
GPU tweak 2 var bende zaten fakat fan ayarlarına eklemekde istemiyorum. Msi afterburnerı silmelimiyim yani sıcaklık değeri için

Undervolt yapmanın karta bir zararı yoktur tabi çok tabana inmeyeceksin. Çok az in, mesela ben %100 den %85'e kadar indirdim. 76 dereceden 68'e indi.Kullaniyorum sıkıntı yok.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. :)
Kartın kendi programında asusun ekran kartı programında max 83 derece limiti ayarlanmış fakat oyun içinde 86-87 dereceleri gördü ve kasadan adeta ses cümbüşü yaşandı diyebilirim. Ben kasayı İtopya'dan aldığım için ekran kartını çıkartıp, Asus'un kendi servisine gönderebilir miyim ?
Evet, garanti belgesinde yazan teknik servisi arayıp gönderebilirsiniz. Garantiyi ASUS sağlar, İtopya dağıtıcıdır. Kutulu, faturanın aslıyla birlikte göndermeniz gerekiyor. Ayrıca neredeyse 90 derece sıcaklıklar gördüğünüzü, fanların çok fazla ses yaptığını kesinlikle belirtmenizi öneririm. Ayrıca youtube'da kartın yabancı incelemelerini izlediğim zaman, sıcaklık değerlerinden çok sıkıntı çeken insan olduğunu gördüm. Yapacak çok bir şey yok gibi duruyor, kart normalde ısınmasa, sizinki arızalı olsa problem yok. %100 çözüm sunardık. Zaten sıcak çalışan bir kart olduğu için çok yardımcı olamıyorum maalesef...

Undervolt yapmanın karta bir zararı yoktur tabi çok tabana inmeyeceksin. Çok az in, mesela ben %100 den %85'e kadar indirdim. 76 dereceden 68'e indi.Kullaniyorum sıkıntı yok.
Peki undervolt nedir tam olarak sizinle konuşarak yapabileceğim bir yer varmıdır sizin kullandığınız discord mesela
Evet, garanti belgesinde yazan teknik servisi arayıp gönderebilirsiniz. Garantiyi ASUS sağlar, İtopya dağıtıcıdır. Kutulu, faturanın aslıyla birlikte göndermeniz gerekiyor. Ayrıca neredeyse 90 derece sıcaklıklar gördüğünüzü, fanların çok fazla ses yaptığını kesinlikle belirtmenizi öneririm. Ayrıca youtube'da kartın yabancı incelemelerini izlediğim zaman, sıcaklık değerlerinden çok sıkıntı çeken insan olduğunu gördüm. Yapacak çok bir şey yok gibi duruyor, kart normalde ısınmasa, sizinki arızalı olsa problem yok. %100 çözüm sunardık. Zaten sıcak çalışan bir kart olduğu için çok yardımcı olamıyorum maalesef...
Yardımınız için teşekkür ederim size bir sorum olacaktı ben bu DADG2 yi toplu satın aldığım için ekran kartını 1500-1700 tl arası bir değere satabilmek şansım olabilir mi

Peki undervolt nedir tam olarak
Tam olarak bilmiyorum bende ama karta gelen voltajı düşürerek yüksek MHz değerlerinden fegerat ediyorsunuz ancak biraz daha serin çalışıyor.Ne kadar elektrik o kadar ısı.Velakin stabil bir değer yakalayabilirsen hızdan dan kayıp olmaz.

Discord yok üzgünüm, MSI afterburner indir kur. Tema da görürsün zaten power limit yazan yeri biraz düşür. Belki kart desteklemezse bu imleç pasif olur zaten kurcalama yaptırmaz.

80 derece ve üstü normal değil.

TUF 1660 Ti modeli sorunlu bir model. Adamlar içine küçücük bir metal koyarak pasif soğutma yapmaya çalışmışlar sonuç da bu olmuş tabii 😀
İade şansınız varsa bence iade edin ama yoksa da normal olmasa da tehlikeli sıcaklıklar değil. Kartı öldürecek kadar fazla olduğunu sanmıyorum.

Sormaya korkuyorum ama PUBG Ultra ayarlara alınca kaç derece oluyor 😫

Sen 95 dereceyi görmemişsin :D

Geri
Yukarı