GTX 1660 Ti kendini kapatıyor

DOVAHKIIN53

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım bazı oyunlarda bir anda kendini kapatıp fan hızını %100'e çekiyor. Fakat grafik zorlayan üst düzey oyunlarda bu olay başıma gelmiyor. Sadece kalabalık Online oyunlarda başıma geliyor. Black Desert Online, Ark, Rust vs. bu gibi oyunlarda. Ve bu olay eski sistemimde de başıma geliyordu. Tüm parçaları değiştirerek yeni sistem topladım fakat hala aynı problemle karşılaşıyorum. Başına gelen veya çözümünü bilen biri varsa tavsiyelerini beklerim.
GPU: GTX 1660 Ti.
CPU: Ryzen 5 2600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ısınıyor olabilir dostum. Ne zaman almıştın ekran kartını? 1-1.5 yıl gibi bir süre geçtiyse macun yenilemek iyi olabilir.

Aslında ısınma problemim yok. 5 tane 12cm fanım var. Yük altında CPU 60-65, GPU MAKSİMUM 75 derece seviyesi gidip geliyor. Macunu değiştireli de herhalde 3 hafta falan olmuştur. Eski sistemimde de aynısı oluyordu ekran kartım yanmıştı. Şu an ondan korkuyorum gerçekten.

Ekran kartı ısınıyor olabilir dostum. Ne zaman almıştın ekran kartını ? 1-1.5 yıl gibi bir süre geçtiyse macun yenilemek iyi olabilir.
Bilgisayarın temizliği de dikkate alınmalıdır. Aynı zamanda yeni aldıysanız ekran kartı ile monitörün uyuştuğundan emin olun. Fakat yeni almadıysanız yine basitinden bağlantı kablolarında da sorun olabilir.

Yani RDR2'de 1660 Ti'ın dibini sıyırarak oynayabileceğim maksimum ayarlarda 250 saat civarı oynadım ve bu olay bir kere başıma gelmedi. Ama MMORPG oyunların boss saatleri ve optimizasyonu çok iyi olmayan oyunlarda kendini kapatması bende soru işareti bırakıyor.
Herkese merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım bazı oyunlarda bir anda kendini kapatıp fan hızını %100'e çekiyor. Fakat grafik zorlayan üst düzey oyunlarda bu olay başıma gelmiyor. Sadece kalabalık Online oyunlarda başıma geliyor. Black Desert Online, Ark, Rust vs. bu gibi oyunlarda. Ve bu olay eski sistemimde de başıma geliyordu. Tüm parçaları değiştirerek yeni sistem topladım fakat hala aynı problemle karşılaşıyorum. Başına gelen veya çözümünü bilen biri varsa tavsiyelerini beklerim.
GPU: GTX 1660 Ti.
CPU: Ryzen 5 2600.

Sorunum maalesef hala devam etmekte. Az önce War Thunder oyununda bir uçak kazasındaki efekt patlamasında ekran kartım tekrar kendini kapattı.

Geri
Yukarı