GTX 1660 Ti Laptopta FPS düşüşü

Metehancakir

Decapat
Daha fazla  
PC'de GTX 1660 Ti, Ryzen 3750H 6 GB ve 8 GB RAM var fakat LoL gibi basit bir oyunda bile 70 FPS alıyorum. Darboğaz olma ihtimali var mı?

Laptoplarda darboğaz olmaz. Defalarca testlerden geçen, özenle seçilen aygıtlar ve donanımlar kullanılmakta. Arkadaşın RAM'i yetersiz geliyor.
Daha 9 ay önce Technopat video çekti laptoplardaki darboğaz sorunları çözülüyor my diye? Video
Bizzat arkadaşın laptopta ben o kadar uğraştım darboğazla alakalı nasıl olmuyor acaba?

Nasıl darboğaz olmazmış? 3550H ve 3750h yüz karası işlemcilerdir, ikisi de 1660 Ti ile darboğaz yapıyor.
Sorununa gelirsek bende de 10300H ve RTX 2060 var, tek kanal RAM iken ben de özellikle takım savaşlarında 70'lere düşüyordum fakat çift kanal yapınca sorun düzeldi.
Ama dersenki BF 5 tarzı oyunlarda da darboğaz var işte o zaman seni çift kanal RAM'de kurtarmaz, işlemcinin azizliğine uğrarsın o tarz oyunlarda.

Laptopta bunu çift kanal yapma ya da bir 4 daha ekleme şansım var mı model
HP EC0003NT.Birde şey var Bf1 de fps drop olmadan medium ayarlarda oynatıyo.

Bu arkada oyun açıkken olan değer mi?
Arkada Opera Steam Discord açık

Peki oyun içi işlemci kullanımı, işlemci sıcaklığı, işlemci frekansı, ekran kartı kullanımı, ekran kartı sıcaklığı ve FPS değerlerini paylaşır mısınız?

Laptopta bunu çift kanal yapma ya da bir 4 daha ekleme şansım var mı model
HP EC0003NT.Birde şey var Bf1 de fps drop olmadan medium ayarlarda oynatıyo.

Arkada Opera Steam Discord açık
Şu an 4+4 sanırsam değil mi? O halde zaten çift kanal yapacak bir şey yok o konuda. Undervolt denenebilir çok ısınıyor mu işlemcin?
BF1, Online modunu Medium ayarlarda ve 8 GB RAM ile mi dropsuz oynuyorsun?

Elindeki RAM'leri çıkartıp yenisi almak zorunda kalırsın. Ekleme gibi bir durumu yok.

4leri çıkarıp iki tane 8 takmak gibi mi?
Şu an 4+4 sanırsam değil mi? O halde zaten çift kanal yapacak bir şey yok o konuda. Undervolt denenebilir çok ısınıyor mu işlemcin?
BF1, Online modunu medium ayarlarda ve 8 GB RAM ile mi dropsuz oynuyorsun?

Evet 2 kanal.
BF1 Online mod mediumde dropsuz oynatıyor.

Laptoplarda darboğaz olur. Hem bilmeyip hem de bilene gülücük atmak da aşırı komik.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı