Çözüldü GTX 1660 Ti Minecraft sabit 60 FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

degisikkafaliban

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft'ta V-Sync kapalı, FPS sınırsızda. 240Hz monitör var ama 60 FPS sabit. Monitörün Hz'ini 240 yapmıştım ama gene de bir şey değişmedi hatta 60Hz'e çekip tekrar 240 yapmayı da denedim. Ekran kartı NVIDIA 1660 Ti, işlemci i7 8. nesil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok basit olacak ama genelde driver yüklemek de bu tarz sorunlara çözüm olabiliyor.
Kardeş oyun içinden değil nvidia ayarlarından da kapattın mı ? Niye yazdığım cevabı takmıyorsun?
Kanka bırak 60 FPS kalsın zaten insanlar üstünü fark edemiyorlar bende 240 Hz monitör var ama 60'dan sonrası hiç fark edemiyorum 30 ile 60 FPS arasındaki fark gibi bir şey yok.

Böyle bir saçmalık yok. 240 Hz monitörü var ne deme 60 FPS sabit oynasın? Monitörü 60 FPS olsa bile yüksek FPS almanın artısı çok. Bilmediğin konularda konuşup da insanları y anlış yönlendirme. Sus zararın olmasın en azından. 60 FPS'te frametime 16.6'ya sabitlenir. FPS ne kadar yüksek olursa bu düşer. Monitörün kaç Hz olduğu fark etmez. Kaldı ki adamda 240 Hz monitör var. 60 Hz ile 240 Hz arasın dünyalar kadar fark var.

NVIDIA kontrol paneli ayarlarını maksimum performans yap ve Afterburner değerlerini kontrol et. Oyun içinde V-Sync kapalıysa aç sonra ayarlardan çıkıp FPS değerlerini kontrol et eğer yükselmezse bir daha kapat.

Kardeş oyun içinden değil NVIDIA ayarlarından da kapattın mı? Niye yazdığım cevabı takmıyorsun?

Böyle bir saçmalık yok. 240 Hz monitörü var ne deme 60 FPS sabit oynasın? Monitörü 60 FPS olsa bile yüksek FPS almanın artısı çok. Bilmediğin konularda konuşup da insanları y anlış yönlendirme. Sus zararın olmasın en azından. 60 FPS'te frametime 16.6'ya sabitlenir. FPS ne kadar yüksek olursa bu düşer. Monitörün kaç Hz olduğu fark etmez. Kaldı ki adamda 240 Hz monitör var. 60 Hz ile 240 Hz arasın dünyalar kadar fark var.

FPS manyağı veya o kadar detaya takmaya gerrek yok zaten 60 FPS oyna yeter framete falan ne gerek var dostum bu kadar kabartmaya 60 FPS oyna oyunu yeter yani 60 FPS'i beyenmeyen birisi var mı harbiden pskilojiyi falan bir yana bırakın 60 FPS kasıyor falan gibisinden beyenmeyecek var mı?

Kanka bırak 60 FPS kalsın zaten insanlar üstünü fark edemiyorlar bende 240 Hz monitör var ama 60'dan sonrası hiç fark edemiyorum 30 ile 60 FPS arasındaki fark gibi bir şey yok.

Kanka bilgisayarda öyle değil ama oyunda 240FPS alıyorsan 240Hz görürsün ama mesela monitörün 60Hz 300FPS alıyorsun 60görürsün.

Geri
Yukarı