GTX 1660 Ti OC ASUS GPU Tweak 2 yanlış overclock

Takıntılı

Centipat
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce yeni bir bilgisayar aldım ve bugün ekran kartımın kutusundan çıkan ASUS GPU Tweak 2 kurmaya karar verdim. Advance moduna geçtim ve voltage ayarlmadan GPU Boost clock MHz ayarını 1800'den 1980 ayarladım voltage ayarlarını yapmadan çünkü değerlere baktığımda bu hıza çıktını gördüm ve bu uygulamanın basit bir ayar oldunu düşünerek apply yaptım o sırada CS:GO oynuyordum ve oyunum dondu, ardından ASUS GPU Tweak 2 kendisini kapattı. Bu durumda ekran kartı herhangi bir zarar görmüş müdür? ekran kartım ASUS Dual GTX 1660 Ti OC. bu arada İşlemcim i5 9400f anakartım asus b365m k psu ise 600w 80plus bronz sertifikalı

Son düzenleme:
Kardeş bende GTX 1050'de OC yapmaya çalıştım bilgisayarınız beklenmedik bir sorunla karşılaştı hatası verdi yeniden başlattı inşaallah bir sorun olmamıştır bence sistem kendisini korumuş ama çok bilgim yok.

Kardeş bende GTX 1050'de OC yapmaya çalıştım bilgisayarınız beklenmedik bir sorunla karşılaştı hatası verdi yeniden başlattı inşaallah bir sorun olmamıştır bence sistem kendisini korumuş ama çok bilgim yok.
bende öyle düşünüyorum umarım birşey olmamıştır sıcaklık değerlerimde 3 4 derece artış oldu normal ayarlara geldiğimde

Bende şu an öyle bir sıkıntı da yok bakalım çok bilgim yok OC'la.
OC yapmak bilgi gerektiren birşey bunun farkındaydım ama bu ekran kartının kendi içinden çıkan bir program olduğundan ve uygulamayı açtığımda ekran kartımın ismi çıkmasından düşüncem bu ayarlar ekran kartına özel olarak ayarlanmış ayarlar ve kendisini o duruma göre ayarlıyor olarak gördüm ama maalesef öyle değilmiş.

Ekran kartı zarar görmemiştir.
O sorunun sebebi şu galiba kartların belirli bir sınırı var o sınırı geçince oyun ve sesler takılıyor restart atınca düzeliyor.
Ya da voltaj ile alakalı bir sorun olabilir çünkü ben voltaj ayarını hiç ellemedim.
Benim GTX 1050Tİ default 1455 Mhz Boost Clock ile geliyor. 1600 geçince aynı sorun oluyor.

Ekran kartı zarar görmemiştir.
O sorunun sebebi şu galiba kartların belirli bir sınırı var o sınırı geçince oyun ve sesler takılıyor restart atınca düzeliyor.
Ya da voltaj ile alakalı bir sorun olabilir çünkü ben voltaj ayarını hiç ellemedim.
Benim GTX 1050Tİ default 1455 Mhz Boost Clock ile geliyor. 1600 geçince aynı sorun oluyor.
inşallah öyledir çünkü o sırada memory clock mhz ayarınada elleyip ellemediğimdende emin değilim . işlemci için yapılan oc ne kadar dikkatli yapılması gerektiğini biliyordum ama ekran kartında bu yönde bilgim yoktu .

Geri
Yukarı