GTX 1660 Ti R5 2600 sisteme 8 GB RAM yeterli mi?

Sean Boswell

Hectopat
Arkadaşlar sistemim yeni.
GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM 3000MHz var.
Fakat oyunlarda istediğim verimi alamıyor ve drop yiyorum.
Açıkcası sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Acaba RAM bu sisteme yeterli gelmeyip darboğaz mı yapıyor? Sistemin daha 20 günlük arkadaşlarım genellikle RAM diyor fakat emin olmadan almak istemiyorum. Düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı konfigürasyona sahiptim. Evet sorununuz ram ile ilgili mesela ben BF1 oyununda ram yüzünden drop yiyordum ram takviyesi sonrası düzeldi. Artık günümüz oyunlarında 8 gb zorlanıyor.

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM 3000MHz var.
Açıkcası sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Acaba RAM bu sisteme yeterli gelmeyip darboğaz mı yapıyor? Sistemin daha 20 günlük arkadaşlarım genellikle RAM diyor fakat emin olmadan almak istemiyorum. Düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Aynı sistem bende de var ilk topladığımda 8 GB Single Channel RAM kullanırken droplar yiyordum mesela Shadow of the Tomb Raider'da sahne geçişlerinde ve yükleme ekranında takılıyordu gidip ayni RAM'dan 8 GB daha alıp Dual Channel kullandım ve bütün sorunlarım çözüldü. AMD işlemcide kesinlikle imkanın varsa Dual Channel RAM kullan.

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM 3000MHz var.

Yüksek ihtimal RAM sorunu. 8 GB artık yetersiz. Ayrıca tek kanal RAM işlemci performansını düşürür bu da 1660 Ti gibi güçlü bir kartı besleyememesine yol açabilir.

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM 3000MHz var.

Benimde sizin gibi sistemim var sistemimde 16gb ram kullandım hiç bir sıkıntım yok sizinde sorununuz ramden kaynaklı sizin topladıgınız sisem çoğu oyunda ultrada akıcı performans verebilecek düzeyde bi sistem kesinlikle 8 gb daha takmanızı öneririm. ramlar zaten ekran kartı işlemci gibi büyük bir masraf değil takabildiğiniz en kısa zamanda 8gb takviye yapmanızı öneririm drop gibi sorunlar ortadan kalkacaktır

Geri
Yukarı