GTX 1660 Ti sistemde Minecraft düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

strongTURK

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşalar. Ben birkaç aydır laptoptan Minecraft oynuyorum ve FPS değerini ölçüyorum. Ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Aldığım FPS ise sabit 40FPS ve bazen aşağısı. Neden oluyor bilmiyorum ama sanırım bilgisayarda da bir bozukluk var. Size de danışıyım dedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu çözümleri denemenizi öneririm:
V-Sync açıksa kapatın.
Texture packinizi çıkartın (etkiliyor olabilir)
RAM verin( 2 GB yeterli)
Orijinal Minecraft kullanın.
FPS sabitlemesini kapatın.
Shader pack varsa kapatın.

Edit: Eğer işe yararsa çözüm olarak işaretler misin?

Şu çözümleri denemenizi öneririm:
V-Sync açıksa kapatın.
Texture packinizi çıkartın (etkiliyor olabilir)
RAM verin( 2 GB yeterli)
Orijinal Minecraft kullanın.
FPS sabitlemesini kapatın.
Shader pack varsa kapatın.

Edit: Eğer işe yararsa çözüm olarak işaretler misin?

Teşekkürler. Deneyeceğim.

40 FPS hakikaten çok düşük olmasına rağmen bir nedeni de Minecraft'ın optimosyanun çok kötü.

Meselah bende RX470 kullanıyorum bazen 15 FPS'e kadar düsüyor.
Daha ekran kartı var mı, yoksa yok mu bilemediğim 10 yıllık laptopumda sabit 60 fps ve daha fazlasını da alabiliyorum. Ama şuan elimdeki CSGO, Just Cause 3 falan oynadığım laptopumda 30 bile alamıyorum.(Aynı Sürüm 1.16.4)

Yani gariptir ki, ya Minecraft eski bilgisayarlarda optimizasyonu daha iyi. Yada eskiden neredeyse herkesin kullandığı TeamExtreme launcherinin optimizasyonu daha iyi.

Merhaba arkadaşalar. Ben birkaç aydır laptoptan Minecraft oynuyorum ve FPS değerini ölçüyorum. Ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Aldığım FPS ise sabit 40FPS ve bazen aşağısı. Neden oluyor bilmiyorum ama sanırım bilgisayarda da bir bozukluk var. Size de danışıyım dedim. Teşekkürler.

Kaç GB RAM verdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı