GTX 1660 Ti sistemde oyunlar çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

Sagurata

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 8GB 3000MHz
Ekran kartı
GTX 1660Ti
Anakart
MSI B450M Pro-M2
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba. Bu olay 1-1.5 haftadır devam ediyor. Artık kafayı sıyıracağım. Oyun oynarken ilk 5-10 dakika normal oyunda hiçbir sıkıntı yok ama sonradan oyundan cızırtı gelmeye başlıyor sesler git gel yapmaya başlıyor ve en sonda oyun donuyor ve oyun kendini kapatıyor. Bu sorun God of War, RDR2, House Flipper gibi oyunlarda başıma geldi. Muhtemelen başka oyunlarda da aynı sorunla karşılaşacağım. Bilgisayara format atmama rağmen bu sorun hala devam ediyor. Ekran kartı driverını DDU ile sildim yeniden kurdum sonuç hala aynı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Daha düşük RAM kullanan bir oyunda dener misiniz? RAM sınırına takılıyorsunuz sanırım.
Hocam oraya 2x8 yazacaktım unutmuşum. RAM konusunda sıkıntı yok.
Hocam furmark testi yapabilirsiniz ısılarınızı da kontrol edin furmark testi sadece parçaların performansını gösterir söyleyeyim.
Furmark testinde çökme olursa ekran kartında mı sıkıntı var demek olur?
Bios güncelleme yapın. Windows güncellemelerini yapın. Güç kaynağı yeterli gücü veriyor mu?
Güç kaynağının yeterli gücü verip vermediğini nasıl anlayabilirim? MSI Afterburner'da var mı öyle bir seçenek?

Hocam furmark testi yapabilirsiniz ısılarınızı da kontrol edin furmark testi sadece parçaların performansını gösterir söyleyeyim.
1657372709993.png

Bu dalgalanmların olduğu yerde droplar girmeye başlıyor. Aynı oyundaki gibi oldu 5 dakika normaldi sonradan droplar başladı.

Son düzenleme:
Hocam oraya 2x8 yazacaktım unutmuşum. RAM konusunda sıkıntı yok.

Furmark testinde çökme olursa ekran kartında mı sıkıntı var demek olur?

Güç kaynağının yeterli gücü verip vermediğini nasıl anlayabilirim? MSI Afterburner'da var mı öyle bir seçenek?

Eki Görüntüle 1446123
Bu dalgalanmların olduğu yerde droplar girmeye başlıyor. Aynı oyundaki gibi oldu 5 dakika normaldi sonradan droplar başladı.
Ekran kartında sorun var gibi ama işlemciye de yapın garanti olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı