GTX 1660 Ti sistemde Roblox'ta kasıyor

WaLeX

Hectopat
Arkadaşlar 2 yıl önce bir bilgisayar aldım hemen GTA 5 yükledim 100 FPS üstü alıyordu tam olarak hatırlamıyorum fakat en az 100 FPS alıyordu 200 de olabilir yani hiçbir sorun yoktu tüm oyunları çok rahat bir şekilde oynatıyordu son zamanlarda GTA 5'te 200 FPS alabilecek potansiyeldeki bilgisayar Roblox'ta bile FPS düşmesi yiyor Roblox diyorum arkadaşlar Roblox GTA 5'e girince de artık oyunda eskiden 200 FPS alan ben şimdi Online da ve story modda 60 FPS oynasam dua edecek haldeyim çok sinirlerim bozuldu nasıl böyle olur fakat Valorant'da hiçbir sorun çıkmıyor ekran kartım güncel bazı oyunlarda eskisi gibi oynayabiliyorum fakat çoğu oyunda ilk başlara nazaran çok düşüş var ve bu arada GTA 5 oynarken 60 FPS sabit kalıyor 30 dk da bir falan 5-10 saniyeliğine FPS düşmesi yiyorum genelde kasma dediğimde FPS düşmesi oyun akıcı oynanabiliyor genel olarak ama eskiden hiç olmuyordu.

Sistem özelliklerim:
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
RAM: 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramdan dolayı drop yiyorsundur dicem de eskiden olmuyordu diyorsun bilir arkadaşlar yardımcı olacaktır aynı sistem benimde sadece ekran kartı MSI 1660Tİ Gaming X ve Ram 16gb hiç sorun yaşamıyorum söylediğin oyunlarda

Sistemin gayet iyi neden FPS düşmesi yiyorsun onu anlamadım RAM'leri 8x2 yapmayı deneyebilirsin
Böylece işlemcin daha verimli çalışır dene dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı