GTX 1660 Ti Valorant düşük FPS veriyor

İsmetEge

Centipat
Daha fazla  
Merhaba efendim.

MSI gamin X Trio 1660 Ti.
8 GB 2666MHz RAM.
i5 9400F CPU.

Sistem bundan üç ay öncesine kadar 250-300 FPS arası gidip geliyordu fakat şu sıralar 300'den 150-100 FPS kadar düşüyor ve bir daha yükselmiyor. Sürücüler güncel mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

8 GB RAM ile birkaç ay evveline kadar 300 FPS vermesi bile anormal. Şu an 150 civarı normal gibi. RAM eklemesi yapman lazım bu sisteme.

Merhaba efendim.

MSI gamin X Trio 1660 Ti.
8 GB 2666MHz RAM.
i5 9400F CPU.

Sistem bundan üç ay öncesine kadar 250-300 FPS arası gidip geliyordu fakat şu sıralar 300'den 150-100 FPS kadar düşüyor ve bir daha yükselmiyor. Sürücüler güncel mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem eskiyse macun değişimi gerekebilir, ısınma problemi olabilir. Driverları güncellenen gerekebilir. Ama en yüksek ihtimal Valorant'a gelen güncellemelerden dolsyı olabilir.

8 GB tek slot RAM kullanıp Valorant'ta performans sorunu bu zamana kadar yaşamamanız ilginç. Oyun aşırı RAM tüketmese bile yüksek miktarda RAM'i çok seviyor.

Hocam bilgisayar çok tozlanmış olabilir. Farklı bir oyunda ısındığı veya hava alamadığı için çok zorlanmış ve akabinde termal macunu kurumuş olabilir. Temizliğini yapın. Yine aynıysa 8 GB RAM eklemesi yapın.

Hocam bilgisayar çok tozlanmış olabilir. Farklı bir oyunda ısındığı veya hava alamadığı için çok zorlanmış ve akabinde termal macunu kurumuş olabilir. Temizliğini yapın. Yine aynıysa 8 GB RAM eklemesi yapın.
Hocam ısınma sorunu yok geriye ram kaldı.

8 GB RAM ile birkaç ay evveline kadar 300 FPS vermesi bile anormal. Şu an 150 civarı normal gibi. RAM eklemesi yapman lazım bu sisteme.
Ram %56 kullanıyor sizce eklemeye cidden gerek varmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı