GTX 1660 Ti Nitro 5 Düşük FPS Veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Razzor

Decapat
Arkadaşlar merhaba 2.el olarak almış oluğum Acer Nitro 5 AN515-54 modelli laptopum oyunda hiç beklemediğim kadar düşük FPS değerleri veriyor. Sadece Warzone oynuyorum sistemi sömüren bir oyun onu da biliyorum fakat GTX 1660 Ti gibi bir kart ile nasıl bu kadar vasat bir performans alabiliyorum anlamış değilim. İşlemci kullanımı oldukça fazla %100, %90 seyrediyor %80'lere düştüğü de oluyor. Sistemsel bir sıkıntı olduğunu da pek düşünmüyorum ancak neden olmasın. Windows'un içinden birkaç ayar ile oynayıp iyi etmeye çalıştım ancak nafile. Ekran kartı sıcaklığı 80-85'lerde işlemci sıcaklığı ise 95 seviyelerinde. Cihaz oyundan çıktığında, şu an yaşıyorum bunu niyeyse (bir iki gün önce böyle bir şey yoktu) anlayamadım. İşlemci sıcaklığı 55-60 altına düşemedi bir türlü 10/15 dakikadır. Ekran kartı da 45/50 seviyelerinde. Yüksüz iken şu an fanlar hala çalışıyor soğutmak için :D Adaptöre de bağlı değil cihaz. Sürülen macun mu dandik anlamadım. Ama bugün ilk defa yaşıyorum bu sıkıntıyı.

Sistem.
GTX 1660 Ti / i5 9300H / 32 GB RAM (2x16 2667 MHz) / 512 GB NVMe SSD.

Bugün RAM eklemesi yaptım bir 16 daha çünkü tek kanaldan 16 çalışıyordu bu bir etmen olabilir mi diye düşündüm ancak fark olmadı.
Aldığım Fps değerleri çoğunlukla 45-35 yer yer 55-60-70 . Ayarlar Orta Low Full Hd
{Görselde GPU1 yüzdesine aldanmayınız intel kartı kendisi açık bırakmışım}

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    3,7 MB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    391,2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
%5 kullanım normal değil. Şarja takılıyken oyun oynayın, yoksa tam performans vermez. Ayrıca harici kartla oynadığınızdan emin olun ve taktığınız yeni ramlerin diğer rame uyumlu olduğunu kontrol edin. + CPU sıcaklığı çok yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı