GTX 1660 Ti ve i7 9750H sistemde FPS düşmesi

darthvadersheir

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle eğer yanlış bir yere konu falan açıyorsam kusura bakmayın. Benim sıkıntım yaklaşık 1 ay önce laptopuma format atmam ile başladı. Sürekli FPS düşmesi yemeye başladım normalde piyasadaki oyunlarda minimum 60 FPS alırdım ama şu an CS:GO LOL gibi oyunlarda saçma sapan kasmalar ve FPS düşmesi görüyorum. Bilgili bir kişi yardımcı olabilirse sevinirim. Laptopu 7 ay önce aldım ve sistem özelliklerini aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • İşlemci: i7 9750H, 2.6-4.5GHz
  • Ekran kartı: GeForce GTX 1660 Ti
  • RAM: 16 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
1585510934473.png

Pil ayarlarının böyle olup olmadığını kontrol eder misin?

Sıcaklıkları kontrol etmenizi öneririm. Bu CPU-GPU ikilisi gerçekten çok ısınıyor. Laptopun hava girişlerini kapatan bir şey var mı kontrol edin.

Eki Görüntüle 523602

Evet en iyi performansta kullanıyorum her şeyi nvidia panelinden de en iyi performans seçili
Sıcaklıkları kontrol etmenizi öneririm. Bu CPU-GPU ikilisi gerçekten çok ısınıyor. Laptopun hava girişlerini kapatan bir şey var mı kontrol edin.
Sıcaklıkları nasıl kontrol edebilirim ve size ulaştırabilirim? Laptopun etrafı açık kapatabilecek bir şey yok

@darthvadersheir oyun içi sıcaklıklara ve işlemci hızlarını MSI Afterburner ile anlık olarak kontrol edebilirsin.
peki ne kadar süredeki sıcaklığı ölçmem gerek ve ideal kaç derece olması gerekiyor?
Laptop'un markası ne? Monster ise Kontrol merkezinden

Eki Görüntüle 523611

aktif etmeyi deneyebilirisin, belki Ekran kartın harekete geçmiyordur.
Laptop Asus ROG Strix G731GU. Bu attığın şeyin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum

Oyuna girip oyna 15 dakika falan. FPS düşmesi olduğu zamanlara dikkat et özellikle. Benim elimde Monster T5 v19.1 var. 90 dereceyi gördüğü zamanlar oluyor. CPU ve GPU seninkiyle aynı. genelde 3.6 Ghz dolaylarında çalışıyor işlemci ama FPS drop yaşamıyorum.

Oyuna girip oyna 15 dakika falan. FPS düşmesi olduğu zamanlara dikkat et özellikle. Benim elimde Monster T5 v19.1 var. 90 dereceyi gördüğü zamanlar oluyor. CPU ve GPU seninkiyle aynı. genelde 3.6 Ghz dolaylarında çalışıyor işlemci ama FPS drop yaşamıyorum.
Tamam dediğin her şeyi ölçüp sonuçları ss alabilirsem göndereceğim buraya
Sıcaklıklara baktım gpu 65 70 arasında gidiyorken cpu 70 75 arasındaydı. LOL girdim her şey full ayarlardaydı ama bu el niyeyse kasma olmadı
Eki Görüntüle 523602

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı