GTX 1660 Ti ve Ryzen 5 2600 Sistemde FPS Düşmesi

Sean Boswell

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben bilgisayarımı yeni aldım, 25 günlük. Fakat beklediğim FPS'leri ve performansı alamıyorum. Sistemim şu şekilde:

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM (tek slot)
1TB HDD 7200 RPM.

Oyunlarda drop sorunu yaşıyorum ve çok canımı sıkıyor. Sanki bütün parayı boşa harcamış gibi hissediyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim. Gerçekten çok canımı sıkıyor. Bu arada sıcaklık değerleri çok normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ben bilgisayarımı yeni aldım, 25 günlük. Fakat beklediğim FPS'leri ve performansı alamıyorum. Sistemim şu şekilde:

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM (tek slot)
1TB HDD 7200 RPM.

Oyunlarda drop sorunu yaşıyorum ve çok canımı sıkıyor. Sanki bütün parayı boşa harcamış gibi hissediyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim. Gerçekten çok canımı sıkıyor. Bu arada sıcaklık değerleri çok normal.

MSI Afterburner ile oyun içindeki değerleri SS alıp buraya atabilir misiniz?

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM (tek slot)
1TB HDD 7200 RPM.

Hangi oyunları oynuyorsunuz? Bu bilgilerinize dayanarak sorununuzla ilgili 2 çözüm önerilebilir:

• +8GB RAM takviyesi,
  • Sürücüleri kontrol etme.

Oyun içi sıcaklık değerlerim şu şekilde: İşlemci maks: 62 min: 56.
Ekran kartı maks: 55 min: 50 Driver'ları kurulu son sürüm harddisk kontrolüde yaptım hasarlı değil MSI Afterburner'dan hiçbir ayarını ellemedim.

@Sean Boswell dereceleriniz oldukça normal hatta iyi. 8 GB RAM takviyesi yapmaya bakın. Tek kanal ve 8 GB RAM, oyunlar ve Ryzen için işkence oluyor.

Ama bazı arkadaşlarımda da 8 GB RAM var ve drop yemiyorlar gerçekten çok canımı sıkıyor işin kötü tarafı ben salı gününe yakın 8 GB RAM takviyesi yapıcağım fakat ya düzelmezse düzelmesse çok kötü olur hem paramdan olurum hem de ailem kızar boşa para verdik diye kesin emin olmak istiyorum eğer kesin emin olsam bugünde alırım RAM'i sadece bazı arkadaşlarımda da 8 GB RAM var ve drop yemiyorlar mesela bir arkadaşımda.
GTX 1060.
Ryzen 5 3600X
8 GB RAM 2666 MHz sistem var FiveM'de drop yemiyor ama ben çok yiyorum çoğu kişi Dual Channel yapmamı söyledi ama gerçekten emin olmak istiyorum o kadar çok şey söyleyen var ki BIOS'ta sürücülerde güncel.
Hangi oyunları oynuyorsunuz? Bu bilgilerinize dayanarak sorununuzla ilgili 2 çözüm önerilebilir:

• +8 GB RAM takviyesi,
  • Sürücüleri kontrol etme.

Genellikle Fortnite FiveM ve CS:GO oynuyorum ve Apex Legends oynuyorum.

Geri
Yukarı