GTX 1660 Ti vs RX 5600XT

Sallamanın alasını yapmış. 3600X+5600XT kullanıyorum. :)

Tercihim 5600 XT yönünden olurdu. Yeni güncellemeler ile performans daha da arttı.

Ne alakası var? Orada da tanıdığım bilgili insanlar var, sallamak için sallama.

5600 XT düzeldi mi nedir son durumlar? Sorun yoksa ne güzel, fiyatına göre en güçlü AMD kartlarından birisi şu anda çünkü.

Bir insanın Rampage, Razer'dan iyidir yazdığını görmüştüm ve ona katılan 4 kişi vardı.
O zamandan beri DA Foruma girmiyorum. Bu arada kanalı çok severim. Kanal sahibinin geçen yaptığı sistemde, kendisi de harika.

5600 XT düzeldi mi nedir son durumlar?
20.9.2'den beri bir siyah ekran yok çok şükür. :)
Bende olan texture flickering donanımsal bir sorun ve NVIDIA kullanıcılarında da var o yüzden onu saymıyorum. O hala duruyor çünkü.

Performans artışı var, sürücüler sağlam geliyor.
Neredeyse gözümü kırpmadan güncelliyorum artık. :)
Bana denk gelmemiş olabilir ama ben bir sorun olmadığı görüşündeyim.

Sadece 20.10.X sürümünde bir VRAM kullanım ''bug''ı vardı. %90 oluyorda boşta VRAM kullanımı.
Ama bu değer AMD yazılımında böyleydi. Yani sorun değil bir hataydı bu.

5600 XT düzeldi mi nedir son durumlar? Sorun yoksa ne güzel, fiyatına göre en güçlü AMD kartlarından birisi şu anda çünkü.
20.9.2 WHQL baya sağlam, sorunsuz çalışıyor. Gerçi ben daha öncekilerde de sorun yaşamadım şansa. Bazen Free Sync' da siyah ekran veriyordu. Artık o da yok.

Sallamanın alasını yapmış. 3600X+5600XT kullanıyorum. :)

Tercihim 5600 XT yönünden olurdu. Yeni güncellemeler ile performans daha da arttı.

Bu siteden mi bahsediyor, yoksa donanım videoları çeken arkadaşın sitesi olan mı ordada sormuştum çünkü.
20.9.2 WHQL baya sağlam, sorunsuz çalışıyor. Gerçi ben daha öncekilerde de sorun yaşamadım şansa. Bazen Free Sync' da siyah ekran veriyordu. Artık o da yok.
Hocam ilerde 2K Monitör alırsan RX 5600XT al demiştide büyük ihtimalle uzun yıllar 1k 144HZ monitör ile idare ederim gibi boşa 400TL fazla verme diye GTX 1660 Tİ al dedi bana 2400TL fiyata
Ne yapsam çok kararsızım.

20.9.2'den beri bir siyah ekran yok çok şükür. :)
Bende olan texture flickering donanımsal bir sorun ve NVIDIA kullanıcılarında da var o yüzden onu saymıyorum. O hala duruyor çünkü.

Performans artışı var, sürücüler sağlam geliyor.
Neredeyse gözümü kırpmadan güncelliyorum artık. :)
Bana denk gelmemiş olabilir ama ben bir sorun olmadığı görüşündeyim.

Sadece 20.10.X sürümünde bir VRAM kullanım ''bug''ı vardı. %90 oluyorda boşta VRAM kullanımı.
Ama bu değer AMD yazılımında böyleydi. Yani sorun değil bir hataydı bu.

Duyduğuma sevindim, bir ara bayağı sıkıntı çekiyordun çünkü. Performans artışı oldu bende de, o absürd VRAM olayını ben de yaşamıştım ama daha eski sürücülerde olmuştu.

RDNA kartların hepsinin bir düzene girmesi iyi olacak böyle. AMD biraz geç kaldı yalnızca. 5700/5700 XT f/p canavarı ama sorun yuvası olarak çıktı. 5600 XT vBIOS güncellemesi alan tek model oldu. 5500 XT en sorunsuz ama f/p olarak da en sorgulanan model oldu. 5300 XT zaten kayıp kardeş nerede olduğunu kimse bilmiyor. 6000 serisi ile beraber akılları başına geliyor. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı