GTX 1660 Ti vs RX 5600XT

Duyduğuma sevindim, bir ara bayağı sıkıntı çekiyordun çünkü. Performans artışı oldu bende de, o absürd VRAM olayını ben de yaşamıştım ama daha eski sürücülerde olmuştu.

RDNA kartların hepsinin bir düzene girmesi iyi olacak böyle. AMD biraz geç kaldı yalnızca. 5700/5700 XT f/p canavarı ama sorun yuvası olarak çıktı. 5600 XT vBIOS güncellemesi alan tek model oldu. 5500 XT sorunsuz ama f/p olarak en sorgulanan model oldu. 5300 XT zaten kayıp kardeş nerede olduğunu kimse bilmiyor. 6000 serisi ile beraber akılları başına geliyor. 😄
Teşekkür ederim. :)
Hala sıkıntı çekiyorum umarım texture flickerin kart değişimi talebim ile düzelir, Asus'a bel bağladım şu an. :D

Bu arada 5300 XT de neymiş? Öyle bir kart mı varmış? 😅

Teşekkür ederim. :)
Hala sıkıntı çekiyorum umarım texture flickerin kart değişimi talebim ile düzelir, Asus'a bel bağladım şu an. :D

Bu arada 5300 XT de neymiş? Öyle bir kart mı varmış? 😅

Sorma, RX 570'in yeni ve daha düşük güç tüketen hali olacaktı. Niye hala piyasaya sürmediler çözemedim 1650 Super'e parası yetmeyen ve 3 yaşındaki RX 570 ile zayıf 1650'yi almak istemeyenler için mükemmel bir kart olacaktı. Hem ikinci el piyasasını da düzene sokardı gelseydi. Mobil olarak piyasada var ama masaüstü halini göremedik.

2400 TL'ye 1660 Ti güzel bir tercih olur. 5600 XT, RTX 2060 seviyesinde oldukça güçlü bir karttır ama sorun çıkarma ihtimali olabilir. Gerçi AMD'ye aşinasın tercih senin tamamen.

Ve evet 5600 XT 2K için günümüzde daha uygun olsa da ileride çıkacak daha güçlü oyunlarla beraber zamanla 1080P kartı olmaya adım adım inecektir. Eğer 1080P ekranın varsa çok farketmez bu tercih.
Aşina değilim sadece düşük kartlarını kullandım yıllarca, elime geçen 3. kart bu hepside orta civarı bir şey.
GTX 1660 Tİ RGB'li bide o da kasam için şık görüntü olur RX 5600XT RGB'li versiyonu yok sanırım göremedim.
Çocuğun dediği doğru değil mi monitör değiştirmezsem 2K olacak monitör almazsam GTX 1660 Tİ daha mantıklı RX 5600XT 2K için iyi gider dedi çünkü?

@Kastanbolu 5600 XT kas gücü daha yüksek bir kart, şahsen uzun yıllar kullanmayı planlıyorsam görüntüden daha çok güce önem veririm. Nvidia kart denemek istiyorsan da aslında Tensor çekirdekleri olan Ray Tracing'e giriş ve DLSS 2.0 gibi avantajlarından dolayı RTX 2060'ı tercih ederdim. 1660 Ti o fiyata iyi ama bu iki kart ile aynı seviyede değil.

@Kastanbolu 5600 XT kas gücü daha yüksek bir kart, şahsen uzun yıllar kullanmayı planlıyorsam görüntüden daha çok güce önem veririm. Nvidia kart denemek istiyorsan da aslında Tensor çekirdekleri olan Ray Tracing'e giriş ve DLSS 2.0 gibi avantajlarından dolayı RTX 2060'ı tercih ederdim. 1660 Ti o fiyata iyi ama bu iki kart ile aynı seviyede değil.
Bu iki kartada ekstra OC yapılabiliyor mu yoksa son güç OC olarak mı piyasaya sunuldular?

Geri
Yukarı