GTX 1660 Ti Yüksek FPS'de Kasma Sorunu

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, size sorunumu tüm detaylarıyla anlatacağım. Öncesinde sistemi söyleyeyim.

Sistem:
  • AMD Ryzen5 2600X
  • ASUS TUF B450 Plus
  • ASUS ROG STRIX 1660 Ti
  • 16 GB 3000MHZ RAM
  • 700W 80Plus Thermaltake PSU
  • 120 GB SSD (sadece işletim sistemi kurulu)
  • 1 TB HDD (oyunlarımın hepsi buna kurulu)
  • 2 tane 5 yıllık 720p 60Hz Casper monitör (hiçbir özelliği yok)
Şimdi sorunum sadece PUBG ve CS:GO'da bulunmakta, diğer tüm oyunlarda V-SYNC kapalı olmasına rağmen takılma yok. Mesela Rainbow'u Ultra'da sorunsuz oynuyorum. Ama PUBG ve CS:GO FPS 100 ün üstünde olmasına rağmen oyun ara sıra kasıyormuş gibi oluyor ama FPS düşüşu olmamasına rağmen. Oyunlarda hata almıyorum sıcaklık değerlerim normal BIOS'da sadece 2 ayar yapıldı oda D.O. C.P ve ASUS optimal seçeneğine almak. Sorun bu ayarları yapmadan öncede vardı. Sizce benim sorunum ne olabilir çoğu kişi monitör dedi ama sorun monitörse neden diğer oyunlarda da aynı sorun olmuyor? Diye sorduğumda cevap alamadım. Sizce sorun ne monitör diyorsaniz neden sadece bu iki oyunda oluyor?
Sorun donanımsal mı değil mi asıl istediğim cevap bu eğer donanımsal olma ihtimali varsa servise göndereceğim. Eğer donanımsal değilse de sıvı soğutma alacağım PC'ye. Donanımsal mı değil mi?
Sorunun donanınsal olduğunu sanmıyorum çünkü OCCT ile test edildiğinde sorun çıkmadı.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Bir de ekran kartı BIOS'unda bir sorun olabilirmi?

Öncelikle şöyle gireyim Ryzen sistemlerde çift kanal RAM aşırı farklı tepki veriyor. Ben 2400 MHz çift kanalda CS de 250-300 FPS alırken şimdi tek kanal 3000 MHz geçtim. 150-290 arası değişken çalışıyor. Bu durumu değerlendirin. Ayrıca Ryzen'de devamlı BIOS Update yapınız daha stabil çalışma için. BIOS güncellemesi yapıp, BIOS ayarlarından Precision Boost OverDrive ayarını açınız. Fan ayarınızı da biraz artırmanız tavsiyemdir. Sonucu yazarsanız sevinirim.

Bende de aynı sorun var hortlattıgım için özür dilerim. Ama Precision Boost OverDrive enabled yaptım ama bir sürü seçenek daha var onları da açık yapayim mi mesela Precision Boost OverDrive scalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı