Oyunlarda Yüksek FPS'de Kasma Sorunu

LiteraryLucky

Kilopat
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Yakın zamanda bilgisayarıma bir haller oldu desem yeridir. Oyunlarda FPS yüksek olmasına rağmen takılmalar (FPS düşmediği halde takılıyor), bilgisayarı ilk açtığımda internetin olmaması gibi. Sorunları çözemiyorum, ne yapmamı önerirsiniz?

Bu sorunu bende yaşıyorum yeni monitör aldıktan sonra başıma geldi. Bende oyunda takılma ve lag oluşuyor. Fps monitörün hz oranının altınına düşünce kasma ve takılma artıyor. Bazıları stuttering sorunu diyor fakat bu sorununun çözümü yok herhalde. Zula oyununda dahi bu olay oluyor ve başa bela bir sıkıntı beni oyundan soğuttu. DDU ile sürücüyü sildim yükledim fakat değişen bir şey olmadı.Bu arada ben Amd kullanıcıyım denemediğim ayar kalmadı Amd üzerinden fakat sorun halen devam ediyor.
Stuttering ne derseniz bu video size anlatabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende çok sık olmuyor lakin oluyor. Bende yakın dönemde monitörü değiştirdim ancak öncesinde de arada oluyordu. Garip olan ise sıcaklık değerleri ve kullanım değerlerini kontrol ediyorum, bir gariplik olmamasına rağmen böyle sorun oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı