GTX 1660S 55 dereceyi görüyor

• Konuyu başlatan 743088
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 347

743088

Yoctopat
Ekran kartım GTX 1660 Super boştayken 34-40 derece arası olurken 5 6 saat oyun oynadıktan sonraki gün PC açtığımda boştayken ısısının normalden daha fazla ısındığını gördüm. Kendim fanların dönme hızını 100e aldığımda 35 dereceye kadar inmesi gerekirken, Max 42 dereceye kadar iniyor. Test için otomatik fan hızı açıp ETS 2 multiplayer girmiştim 2. fotoğrafta eskisinden azıcık hızlı ısınıyor tahminimce ama oyunlarda FPS düşüklüğü yaşatmıyor. Nedenini yazabilir misiniz?
xtremetuner2.PNG
xtremetuner3.PNG
xtremetuner1.PNG
1 fotoğraf boştayken
2.oyun içi otomatik fan hızı
3.kendim ayarladığım fan hızı
tam anlatamadıysam kusura bakmayın

Son düzenleme:
55 derece oyun oynarkan normal zaten ETS çok zorlamaz ekran kartını. Resimler gözükmüyor bu arada.

Resimleri şimdi düzelttim benim demeye çalıştığım PC'yi bayağı oynamıştım. Boştayken 35-40 derece olması gerekiyordu şimdi fanları açmadan 54 dereceyi görüyor fan hızını 100e alınca 35e kadar düşmesi gerekiyordu şimdi en son 42 dereceye düşüyor

Resimleri şimdi düzelttim benim demeye çalıştığım PC'yi bayağı oynamıştım. Boştayken 35-40 derece olması gerekiyordu şimdi fanları açmadan 54 dereceyi görüyor fan hızını 100e alınca 35e kadar düşmesi gerekiyordu şimdi en son 42 dereceye düşüyor.

Kartınızı boşta kullanan bir yazılım var mı? 1530 ve 7000MHz kullanımlar kartınızı bir şeyin kullandığını göstermekte bu da sanırsam yük bindiriyor.

Onu nereden bakacağımı bilmiyorum görev yöneticisinde hiç yüksek kullanımda olan bir şey yok.

Sistemi en boşa alın Görev Yöneticisi'ni açıp ekran kartı kullanımlarını 3-5 dakika bakın arka tarafta hiçbir program çalışmasın. Ayrıca kart 1660S gibi bir kartta boşta ortalama 30-45 derece arası ön görülebilir sıcaklıklar yükte ise 60-80 derece arası en iyi sonuçtur. Sıcaklık eğer sistem en boştayken (Google bile açık değil) o halde 50'lere dayanıyorsa bir sıkıntı var en kötü ihtimal virüs olabilir en temel neden mining virüsü belki sistemi bir taratmakta fayda var.

Sistemi en boşa alın Görev Yöneticisi'ni açıp ekran kartı kullanımlarını 3-5 dakika bakın arka tarafta hiçbir program çalışmasın. Ayrıca kart 1660S gibi bir kartta boşta ortalama 30-45 derece arası ön görülebilir sıcaklıklar yükte ise 60-80 derece arası en iyi sonuçtur. Sıcaklık eğer sistem en boştayken (Google bile açık değil) o halde 50'lere dayanıyorsa bir sıkıntı var en kötü ihtimal virüs olabilir en temel neden mining virüsü belki sistemi bir taratmakta fayda var.

Daha yeni ikinci el aldım satıcı ile beraber bayağı bir süre sıcaklık testi yaptık ondaki sıcaklık bende olankiyle düşüktü yavaş yavaş PC'yi topluyorum o yüzden kasa kötü içinde 1 tane egzoz fanı var ondan olabilir diye düşünüyorum ama uzun süre oyun oynadıktan sonra bu hale gelmesini şaşırdım.

Daha yeni ikinci el aldım satıcı ile beraber bayağı bir süre sıcaklık testi yaptık ondaki sıcaklık bende olankiyle düşüktü yavaş yavaş PC'yi topluyorum o yüzden kasa kötü içinde 1 tane egzoz fanı var ondan olabilir diye düşünüyorum ama uzun süre oyun oynadıktan sonra bu hale gelmesini şaşırdım.

Kasa kapağını açık tuttuğunuz sürece derece farkı pek yaşanmaz kapatırsanız sadece 1 egzoz fanı olduğu için ve başka bir destek fanı olmadığından içeri hava alamayacak kart ve ısınma normal hale gelebilir.

Odaların sıcaklık farkı etkili olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı