GTX 1660S ekran kartı yere düştü

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, kasamın içinde düştü bir tarafı tam düşmedi öbür tarafı kaldı fakat ben tekrar vidalarını iyice sıkıp oturttum. Şu anlık hiçbir sıkıntısı yok PCB veya ekran kartına veya bir şeyine zarar vermiş olabilir miyim? Değerler vesaire normal.

Ekran kartım: ASUS TUF Gaming X3 geforce® GTX 1660 super™ OC Edition 6 GB GDDR6.
ASUS X-570p anakartım.

Ekran kartının hangi mesafeden düştüğünü biraz anlattım görselde ama bir bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• 20220703_201305.jpg
    20220703_201305.jpg
    136,3 KB · Görüntüleme: 166
O mesafeden bir şey olacağını sanmıyorum ayrıca değerler falan normal demişsiniz o zaman sıkıntı yok ama mutlaka sıcaklık değerlerine bir bakın fan dönme hızlarına bakın Afterburner ile fanı fulleyip bir sıkıntı olup olmadığını kontrol edin.

O mesafeden bir şey olacağını sanmıyorum ayrıca değerler falan normal demişsiniz o zaman sıkıntı yok ama mutlaka sıcaklık değerlerine bir bakın fan dönme hızlarına bakın Afterburner ile fanı fulleyip bir sıkıntı olup olmadığını kontrol edin.

Nasıl dönme hızlarına bakacağım. Fulleyip.

@e.n.e.s

CPUID HWMonitor adlı uygulamayı indir orada ekran kartı fan hızlarını gösteriyor ardından Afterburner'dan Full'e fan hızını ikisi de eşit hızda dönüyor mu o

CPUID HWMonitor adlı uygulamayı indir orada ekran kartı fan hızlarını gösteriyor ardından Afterburner'dan Full'e fan hızını ikisi de eşit hızda dönüyor mu o

Pek onlara gerek duymuyorum açıkçası ve dediğim gibi tam çökmedi bir tarafı çöktü oda kablolar var altında biraz onlara çöktü tam kasaya çökmedi diyebilirim.

Ama daha fazla yoruma ihtiyacım var.

Pek onlara gerek duymuyorum açıkçası ve dediğim gibi tam çökmedi bir tarafı çöktü oda kablolar var altında biraz onlara çöktü tam kasaya çökmedi diyebilirim.

Hocam korkmayın, sıkıntı olmaz. Ben kartları masadan masaya fırlatıyordum birşey olmuyordu 😂

Cam değil ki kırılsın hemen, düştüğü mesafe 5 cm, fazla takıyorsunuz.

Afterburner'dan nereden fulleyeceğim hocam tamam yapacağım.

Hocam korkmayın, sıkıntı olmaz. Ben kartları masadan masaya fırlatıyordum bir şey olmuyordu 😂

Cam değil ki kırılsın hemen, düştüğü mesafe 5 cm, fazla takıyorsunuz.

Fırtlattığınız kartlar değerlimi asıl soruda bu.

Merhaba, kasamın içinde düştü bir tarafı tam düşmedi öbür tarafı kaldı fakat ben tekrar vidalarını iyice sıkıp oturttum. Şu anlık hiçbir sıkıntısı yok PCB veya ekran kartına veya bir şeyine zarar vermiş olabilir miyim? Değerler vesaire normal.

Ekran kartım: ASUS TUF Gaming X3 geforce® GTX 1660 super™ OC Edition 6 GB GDDR6.
ASUS X-570p anakartım.

Ekran kartının hangi mesafeden düştüğünü biraz anlattım görselde ama bir bakar mısınız?
Basitçe benchmark yazılımı indiriyorsunuz , aklıma gelen msı kombustor .

Sonra bu yazılımla benchmark testi yapıyorsunuz yükte . bir 20 dakikalık .

Değerlerde sapma yoksa , sinyal kesmiyorsa , sıcaklıkları da normalse .

sorun yok .

Bunu yapmamızın nedeni , kartın fazlaca voltaj çekmesini sağlayarak ... stres testi yapmak . bu esnada sorun var mı yok mu öğrenmek .

Yeni konular

Geri
Yukarı