GTX 1660S için 2000TL Curved monitör önerisi

Bütçe
1500-2000tl

AOC ve Samsung curved, LG değil. AOC ve Samsung VA, LG IPS panel kullanıyor. Hepsi sorunsuz monitörler. Seçim sizin.
Samsung'u kullanıyorum. Hiç de sorunsuz bir model değil. Ben memnun değilim gibi.

Nedenini öğrenebilir miyim?

Samsung'u kullanıyorum. Hiç de sorunsuz bir model değil. Ben memnun değilim gibi.
IPS renkleri daha canlı ve doğru verdiği için.

Dosya Ekleri

• 1589336F-2F2F-4F9A-BC7B-F36448C6E3B8.jpeg
    1589336F-2F2F-4F9A-BC7B-F36448C6E3B8.jpeg
    75,5 KB · Görüntüleme: 39
Nasıl bir sorun yaşadınız? Bu monitör hakkında gördüğüm ilk kötü yorum sanırım.

Emin ol gerçekten ilk değil. Başka bir forumda uzun süreli kullanımda kronik sorunlar olduğunu okumuştum. Renk ayarı asla ve asla yapılmıyor. WWE 2K19 - FIFA - La noire gibi oyunlarda karakterlerin üstlerinde, karakter kalıp çizgisi oyunun dünyasından ayrışıyor. Monitör'ün yatay olarak ikiye ayırdığımızda üstte sıkıntı yokken, alt tarafta çizgili defter gibi çizgiler mevcut. Bu tüm oyunlarda ve Netflix'de videoyu ileri sarma bölümünde belli oluyor. Önceki TN panel - 21 inc monitörümde gece gündüz sürekli PC başında olmama rağmen gözlerimde sıkıntı yokken, alalı dört günün dördünde de sürekli gözlerimden dolayı başım ağrıyor. Masam standart bilgisayar masası olmasına rağmen monitör ayaklığı aşırı kötü dizayn edilmiş bir şekilde gereksiz yer kaplıyor. Dikey bir sütün gibi olup hem uzakta durabilir hem de yer kaplamayabilirdi. Son olarak da benim IPS tercih etmeme nedenim ışık sızmalarından dolayıydı. Bu monitörün VA paneline rağmen ışık sızmalarını fark etmemiz falan. Bu kadar sorun yaşıyorum kısaca.

IPS renkleri daha canlı ve doğru verdiği için.
Katılıyorum aynı monitörü kullanmaktayım. Grafik Tasarım işleri için iş yerindeki monitörü daha uyumlu seçtim yalnız evdeki pc oyunlar için de iyi olsun istediğimden bu monitörü seçmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı