GTX 1660S için akım korumalı priz yeterli mi?

GhostRider10

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ayın 24'ünde aşağıda linkini attığım bilgisayarı aldım ve elektrik kesintisi konusunda korku yaşıyorum. Burada elektrik çok kesilmiyor ancak ileriyi göremeyiz ne olacağı belli değil. Akım korumalı priz yeterli mi elektrik kesintisinde bilgisayara zarar gelmemesi için? Bir de bir akım korumalı prize bir cihaz yani bir kasa takılıyormuş monitör falan takmak zararlıymış. Doğru mu? Akım korumalı priz ve bilgisayar linkini bıraktım.
INTEL 10400F-EVGA GTX1660 SUPER-GIGABYTE H410M H-KINGSTON 480GB-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Smart Socket Üçlü Akım Korumalı Anahtarlı Fiş Priz Golyad Siyah Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik kesintisi PC konusunda teorik olarak zararsızdır yani elektrik gittiğinde zarar görebilecek tek donanım HDD olup bu zarar yıllar yıllar sonra bile ortaya çıkmayabilir siz yine de koruma altında olmak istiyorsanız kaliteli markaların akım korumalı cihazlarını alabilirsiniz.

Cihaz bağlantısı ise priz üzerinde belirtilen Watt değerini geçmediğiniz sürece diğer ekipmanları da korumalı priz üzerinden besleyebilirsiniz.

Elektrik kesintisi PC konusunda teorik olarak zararsızdır yani elektrik gittiğinde zarar görebilecek tek donanım HDD olup bu zarar yıllar yıllar sonra bile ortaya çıkmayabilir siz yine de koruma altında olmak istiyorsanız kaliteli markaların akım korumalı cihazlarını alabilirsiniz.

Cihaz bağlantısı ise priz üzerinde belirtilen Watt değerini geçmediğiniz sürece diğer ekipmanları da korumalı priz üzerinden besleyebilirsiniz.
Linkini attığım ürün işimi görür mü? Biraz ucuz bütçem şuanda buna yetiyor.

Geri
Yukarı