UPS Alınmalı Yoksa Akım Korumalı Priz Yeterli mi?

Mothitron

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar oturduğumuz bölgede neredeyse hiç elektrik kesintisi olmaz sizce UPS almaylı mıyım ? Yoksa akım korumalı priz yeterli olur mu ?

Ben normal 5li prize hepsine elektronik alet takarak (telefon şarjı, monitör, hoparlör, bilgisayar) akım korumasız yıllardır kullanıyorum hiç de birşey olmadı. Ufak voltaj dalgalanmaları için zaten güç kaynakları yeterli olur. Elektrik sıkıntılı bir yer değilse akım korumalı prize gerek olduğunu düşünmüyorum.

UPS kesin çözüm fakat 200 liradan aşağı güzel ups bulamazsın, aküsü bittiği zaman da 150 den aşağı aküyü değiştiremezsin. O kadar esnek bütçen olsa burada bu konuyu açmazsın diye düşünüyorum. Akım korumalı priz al, işini görür önlemini almış olursun fakat 15-20 liralık birşey alma araştırıp, düzgün birşey al 70-80 hatta 100 ver gerekirse kafan rahat olsun

UPS kesin çözüm fakat 200 liradan aşağı güzel ups bulamazsın, aküsü bittiği zaman da 150 den aşağı aküyü değiştiremezsin. O kadar esnek bütçen olsa burada bu konuyu açmazsın diye düşünüyorum. Akım korumalı priz al, işini görür önlemini almış olursun fakat 15-20 liralık birşey alma araştırıp, düzgün birşey al 70-80 hatta 100 ver gerekirse kafan rahat olsun
Peki teşekkür ederim dostum sence bu nasıl?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı