GTX 1660S kullanımı oyunlarda %30'u geçmiyor

erenpereira

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. FIFA 23 başta olmak üzere hemen hemen tüm oyunlarda ekran kartı kullanımım %30'u geçmiyor. Artık çıldıracağım işi bilen birisi bana yardımcı olabilir mi? Sistemim şöyle.

- GTX 1660 Super 6 GB ekran kartı.
- Ryzen 3 3100 işlemci.
- 8 GB RAM.
- 600W PSU.
- B450 anakart.
++ 72 Hz 1080p Full HD monitör.

Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle herkese merhaba. FIFA 23 başta olmak üzere hemen hemen tüm oyunlarda ekran kartı kullanımım %30'u geçmiyor. Artık çıldıracağım işi bilen birisi bana yardımcı olabilir mi? Sistemim şöyle.

- GTX 1660 Super 6 GB ekran kartı.
- Ryzen 3 3100 işlemci.
- 8 GB RAM.
- 600W PSU.
- B450 anakart.
++ 72 Hz 1080p Full HD monitör.

Şimdiden teşekkür ederim.

Aldığın FPS değerleri düşük mü?
RAM'in tek kanal ise iki kanal 16 GB(8x2) yaparsanız tahminimce sorununuz çözülecektir.

Aldığın FPS değerleri düşük mü?
RAM'in tek kanal ise iki kanal 16 GB(8x2) yaparsanız tahminimce sorununuz çözülecektir.
Tek bi yere 8gb ram takılı hocam. Mesela fifa 23 te bol bol drop yiyorum

RAM çift kanal ve frekansı düşük ise ondan dolayı olabilir.
Tek kanal 2333 8 gb ram hocam

FPS düşük değilse oyunlarda kasma donma olmuyorsa herhangi bir problem yoksa kullanımın bir önemi yok.
bol bol drop yiyorum malasef

Tek bir yere 8 GB RAM takılı hocam. Mesela FIFA 23'te bol bol drop yiyorum.

Tek kanal 2333 8 GB RAM hocam.

Bol bol drop yiyorum maalesef.

Peki bu durum yeni mi ortaya çıktı tek FIFA'da olsa yenisinde optimizasyon sorunları varmış ondan olabilir derdim ama diğer oyunlarda da oluyorsa problem başkadır.

3100 GTX 1660S için yeterli bir işlemci. XMP açık değilse açın.
Elindeki RAM'i satıp 2x8 3200 CL16 kit almanı öneririm. RAM'den kaynaklanan droplar çözülmüş olur.
xmp yi nereden açabilirim hocam

Durumunuz varsa ilk önerim RAM'i Dual channel ile 16 yapmanız bayağı bir performans artışı sağlar size. Bir de diğer oyunlarda da deneyin ısınma oluyor mu drop yiyor musunuz diye.
bunun üzerine 8 daha alsam 2333 mhz sorunum düzelmez mi hocam

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı