GTX 1660S kullanımı oyunlarda %30'u geçmiyor

XMP'yi nereden açabilirim hocam.

Bunun üzerine 8 daha alsam 2333 MHz sorunum düzelmez mi hocam.

XMP'yi BIOS'tan açacaksınız RAM için de şu an kullandığınız RAM'i aldığınızda yine çift kanal çalışır ama MHz yüksek almanız her türlü yararınıza şart mı derseniz değil her türlü idare eder sizi zaten şu anki kullandığınız RAM'in MHz kaç onu da bilmiyorum XMP açtığınızda o da tam performans çalışır.

XMP'yi BIOS'tan açacaksınız RAM için de şu an kullandığınız RAM'i aldığınızda yine çift kanal çalışır ama MHz yüksek almanız her türlü yararınıza şart mı derseniz değil her türlü idare eder sizi zaten şu anki kullandığınız RAM'in MHz kaç onu da bilmiyorum XMP açtığınızda o da tam performans çalışır.
şuanki 2133 xmp açtım 3000mhz oldu.. ikincisini alabilirim ramin o kadar bütçem var şu anda. 2133 ramin yanına 2600 ram takabilir miyim takabilirsem eğer ikinci ramimi 2600mhz alabilirim

Şu anki 2133 XMP açtım 3000MHz oldu. İkincisini alabilirim RAM'in o kadar bütçem var şu anda. 2133 RAM'in yanına 2600 RAM takabilir miyim takabilirsem eğer ikinci RAM'imi 2600MHz alabilirim.

CPU Z'den SPD sekmesine gelin. Görüntüyü alıp yeni konuya paylaşın. Hangi RAM'i almanı gerektiğini söylerler.
XMP açtıktan sonra takılmalar bir nebze olsun azaldı mı?

Şu anki 2133 XMP açtım 3000MHz oldu. İkincisini alabilirim RAM'in o kadar bütçem var şu anda. 2133 RAM'in yanına 2600 RAM takabilir miyim takabilirsem eğer ikinci RAM'imi 2600MHz alabilirim.

Minimum sorun için elinizdeki RAM'in aynısını almanızı öneririm MHz'leri eşit olmazsa en düşüğüne göre çalışır işinize yaramaz.

CPU Z'den SPD sekmesine gelin. Görüntüyü alıp yeni konuya paylaşın. Hangi RAM'i almanı gerektiğini söylerler.
XMP açtıktan sonra takılmalar bir nebze olsun azaldı mı?
buyrun hocam.. evet az da olsa azaldı sayılır.

Dosya Ekleri

• asasdsa.PNG
    asasdsa.PNG
    21,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri
Yukarı