GTX 1660S oyunda görüntü gitmesi

Feez

Hectopat
Daha fazla  
Not: Başlamadan ekran kartım Zotac GTX 1660 Super ve driverları güncel ayrıca anakartın çipset driverları falan hepsi kurulu ve daha bu olaydan 2 gün önce PSU'yu 500W'dan 650W olarak değiştirmiştim ve 2 gündür sorunsuz çalışıyordu. Olaya gelirsek, daha 1 saat önce oyun oynarken bir anda monitörün görüntüsü gitti ve oyunun sesleri bozuldu yani aynı ses sürekli tekrar ediyor, anladığım kadarıyla oyun çöktü. Fakat ben arkada oyun oynarken müzik dinliyordum onun sesi geliyor yani müzik devam ediyor. Kapattım PC'yi geri açtım görüntü gelmiyor, yeniden başlattım düğmesinden gelmiyor. Elektriği kestim geri açtım gelmiyor, (bilgisayarı kapattıktan sonra önce prizin elektriğini kestim açtım gelmeyince tekrar bilgisayarı düğmesinden kapatıp bu sefer PSU'nun anahtarını açıp geri kapattım ve bilgisayarı açtım yine gelmedi). Gittim belki monitörün kablosunda ya da monitörde sıkıntı vardır diye başka bir monitör taktım onda da gelmiyor. Açtım kasanın kapağını acaba ekran kartı mı çalışmıyor diye bilgisayarı açtım fanları dönüyordu anlamadım gitti. Sonra RAM'ler acaba oturmamış mı diye kontrol ettim doğru düzgün duruyor, ekran kartının güç aldığı yeri yani pinini kontrol ettim olması gerektiği gibi. Bu olayların ardından ekran kartı aha gitti dedim içimden aşırı sinirlendim, 15 dakika sonra tekrar açtığımda görüntü geri geldi ne oluyor anlamıyorum. Bu arada görüntü gittikten sonra ve bilgisayarı düğmesinden kapatıp geri açtıktan sonra BIOS kendini sıfırladı, çünkü fare ve kulaklığın ışığı yanıyordu (BIOS'tan kapatılıyor, niyeyse varsayılan böyle.) kısacası ben ne olduğunu anlamadım ve hoşuma gitmedi. Bu arada görüntü ilk yani oyun oynarken görüntüsü bir anda giden monitöre geri geldi yani monitörde bir sorun yok anladığım kadarıyla. Bu olaydan iki ay önce bazen bilgisayarı ilk açtığımda görüntü gelmiyordu yeniden başlatma düğmesine yani kasanın üstündeki düğmeye basınca ve yeniden başlayınca geliyordu ya da bir anda görüntü gidiyordu fakat oyun çalışmayı sürdürüyordu yani sesler normal bir şekilde gelmeye devam ediyordu. Neden olduğunu bilen birisi var mı?

https://www.hepsiburada.com/sharkoon-shp650-v2-650w-80-120-mm-fanli-atx-guc-kaynagi-pm-HB00000BT3M9 bu PSU aldığım yer. Sistemim: AMD RYZEN 5 3500X, 8X2 XPG PANTHER 3000 MHZ CL16 RAM, ZOTAC GTX 1660 SUPER EKRAN KARTI, GİGABYTE B450M S H Anakart
Bu arada BIOS güncel.
Normalde bu tür olayların çoğu PSU yeterli beslemediğinden olur ama 650w PSU var ortalama bir marka yine besler ramler den de yapabilir önce bir memtest yapın sonra iyice emin olmak için bir OCCT testi yapın sonuçları paylaşın ona göre bakalım.

Normalde bu tür olayların çoğu PSU yeterli beslemediğinden olur ama 650w PSU var ortalama bir marka yine besler ramler den de yapabilir önce bir memtest yapın sonra iyice emin olmak için bir OCCT testi yapın sonuçları paylaşın ona göre bakalım.
Tamamdır şimdi yapıp size bilgi vereceğim.
MEMTEST anakartın Ultra Fast Boot özelliğini açtığım için yapamıyorum. OCCT testi yapacağım maalesef.

Geri
Yukarı